ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Осма победа рукометаша у Првенству Србије

Рукометаши Црвене звезде савладали су Пожаревац 31:23 (15:11) у 10.колу Суперлиге у Шумицама. Најефикаснији је био Младен Шотић са 7 голова.

Од самог старта изабраници Ненада Перуничића су наметнули свој ритам и победа није долазила у питање ниједног момента. Звезда је меч отворила серијом 5:0, разлика коју је одржавала током целог меча, а у једном тренутку и дуплирала. Пожаревац је први гол постигао у 7.минуту, а успевао је само да смањи предност Звезде на три гола. На крају првог полувремена, 15:11.

У другом полувремену Звезду су водили разиграни Шотић и Кљајић, који су комбиновано постигли 13 од 16 голова црвено-белих. Серијама су црвено-бели повећавали разлику, која је у 54.минуту била и 10 голова предности. На крају, Шотић погађа за коначних 31:23.

Младен Шотић је са 7 голова био најефикаснији, Алекса Кљајић је додао 6. У редовима Пожаревљана Ђукић је постигао 7 голова.

У наредном колу, Црвена звезда гостује у Пожеги, екипи Слоге.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПОЖАРЕВАЦ 31:23 (15:11)

Београд. Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 300. Судије: Ненадић и Стефановић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 1(1), Пожаревац 4(2). Искључења: Црвена звезда 24, Пожаревац 12 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 7, Павловић, Мошић 3, Продановић, Андрејевић 1, Гачевић, Љубојевић 3, Љубеновић, Шћепановић 3, Златановић, Матичић 4, Д. Бабић 1, Кљајић 6 (1), Леовац 1. А. Бабић 1.

ПОЖАРЕВАЦ: Петровић, Живковић, Бјелинић, Радисављевић 1, Вељковић 1, Миленковић 1, Милутиновић 2, Чаваљуга 4, Ђукић 7, Антељ, Стокић, Здравковић, Ђ.Тодоровић 3, Д.Тодоровић 4.