ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Звезда у полуфиналу Купа група Центар

Црвена звезда се пласирала у полуфинале Купа Србије, група Центар победом нам РК БАСК Соко у Шумицама, 32:24 (19:8). Најефикаснији је био Спасоје Гачевић са 5 голова.

Ненад Перуничић је одморио голмана Дејана Златановића, Душана Андрејевића, Филипа Леовца и Александра Бабића, а није наступио ни повређени Милан Ћоровић. Играла су Звездина деца.

Црвено-бели су од првог секунда кренули по свој циљ и серијом 7:0 на старту утакмице већ наговестио победника меча. Екипа Баска је пружила достојан отпор, па смо на полувреме отишли са резултатом 19:8 за Звезду.

У другом полувремену, Црвена звезда је одржавала двоцифрену предност, а тренер Ненад Перуничић је пружио прилику Звездиној деци – Ивану Хорвату и Алекси Туфегџићу, који су 2001.годиште. Иван Хорват је постигао 4 гола, Туфегџић два. Прелепа слика у Шумицама када су Звездина деца ушла у игру, а од првог дана су у свом клубу.

На крају, Звезда слави 32:24 и обезбеђује пласман у полуфинале Купа.

У суботу нас очекују нова искушења у Суперлиги, гостује Морава у Шумицама.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БАСК Соко 32:24 (19:8)

Београд. Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 80. Судије: Даути и Колавчић (Београд). Седмерци: Црвена звезда, БАСК 1(0). Искључења: Црвена звезда, БАСК 8 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јанкетић, Шотић 3, Павловић, Мошић 3, Продановић, Гачевић 5, Љубојевић 2, Љубеновић, Милосављевић 3, Шћепановић 2, Поповић 2, Матичић 4,Туфегџић 2, Д. Бабић, Кљајић 2, Хорват 4.

БАСК: Валдевит, Крстајић, Пауновић, Кривокапић 1, Лазаревић, Драгањац 3, Лаовић 8, Миленковић 7, Бранковић, Дробњак 2, Баруџија, Дурацовић 1, Орловић 2, Томић, Беочанин, Јованчевић.