ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши поражени од Јединства

Продубљена је криза нашег тима. У седамнаестом колу Суперлиге Србије, одбојкаши Црвене звезде су поражени од Јединства и ако су водили са 2:0 у сетовима: Црвена звезда – Јединство (СП) 2:3 (25:19, 27:25, 20:25, 21:25, 7:15).

Јединство је дошло до предности почетком првог сета серијом од 3:0 (3:5). Звезда је успела да поравна резултат (8:8), а потом и да поведе пред одлазак на технички тајм-аут серијом од 4:0 (12:9). Серија је настављена и после паузе, па је тренер гостију затражио нои предах, али ни то није помогло Старопазовчанима (15:9). Јединство успева да прекине серију нашег тима, и не само то, већ и да веже три поена, па је и Кобиљски затражио паузу (15:12). Гости су успели да додатно смање разлику (18:16), али су након игре поен за поен направили грешку, да би потом Благојевић био сигуран у нападу и донео Звезди пет сет лопти. Исти играч је био сигуран и у наредном нападу за вођство у сетовима – 1:0 (25:19).

Велика борба водила се почетком другог сета, ниједна екипа није имала више од поена предности све до резултата 9:7, када је тренер гостију реаговао тајм-аутом. Серијом од 3:0, гости преузимају вођство (9:10). Минималну предност, Јединство је имало и на техничком тајм-ауту (11:12). Пред завршницу сета, гости су стигли до три поена предности (16:19). После тајм-аута Кобиљског, Звезда је подигла ниво игре и направила невероватну серију од 7:1 (23:20). Екипа Јединства се није деморалисала, већ се серијом од 3:0 вратила резултатски у сет. Звезда је прва стигла до сет лопте, а потом су до исте стигли и гости (24:25). Гмитровић и Благојевић су били сигурни у наредна два напада, а потом су гости и погрешили, па је Звезда дуплирала вођство у сетовима – 2:0 (27:25).

Ни на почетку трећег сета ниједна екипа није успевала да направи осетнију разлику, гости су имали два поена предности на техничком тајм-ауту (10:12). Јединство осваја и прва два поена после паузе, па је Кобиљски затражио нови предах (10:14). Звезда је преполовила разлику (13:15), али су потом и Старопазовчани везали два поена (13:17). Уследила је игра поен за поен, све док гости нису стигли до +5 (17:22). Екипа Јединства је искористила другу сет лопту (од пет колико су их имали), и смањила резултат у сетовима – 2:1 (20:25).

Ас поен Петровића приморао је тренера гостију да већ у раној фази четвртог сета затражи тајм-аут (4:2). Гости су стигли до изједначења ас поеном Милића (7:7), Звезда је потом везала два поена, да би Старопазовчани одговорили са четири узастопна поена (9:11). Настављена је игра у серијама (11:11), а ипак су гости са минималном предношћу отишли на технички тајм-аут. Серијом од 3:0, гости стижу до осетније предности (15:18). Уследио је тајм-аут Кобиљског, али то није зауставило серију Јединства (15:19). Звезда је успела да преполови разлику, уз ас Шкрбића (18:20), а после тајм-аута гостију, црвено-бели долазе на минимални заостатак. Јединство везује два поена (19:22), и тиме одбија напад нашег тима, који није успео да спречи госте да уведу меч у тај-брејк – 2:2 (21:25).

Гости су одлично отворили пети сет, освојивши прва четири поена. Два пута је Кобиљски покушавао да тајм-аутом размрда екипу, али предност Јединства је наставила да расте до великих +7 приликом замена страна (1:8). Звезда се „пробудила“ и направила серију од 3:0 (5:9), међутим, то је било кратког даха (5:13). Екипа Јединства је стигла до осам меч лопти, искористила другу, и победила у овом мечу – 2:3 (7:15).

Црвена звезда дуго није била у овако лошој форми, надамо се да ће наш тим ускоро наћи начин да изађе из ње, и врати се на победнички колосек.