Pojedinačno prvenstvo Srbije za seniorke i seniore održano je u Kruševcu, a najuspešniji bili su atletičari Crvene zvezde. Osvojili su 10 zlatnih, 7 srebrnih i 5 bronzanih medalja!

Prvaci Srbije postali su Ivana Petković (100 metara prepone), Tamara Salaški (400 metara), Tatjana Mirković (bacanje koplja), Aleksandra Ivanović (bacanje kladiva), ženska štafeta 4h400 metara (Živić, Petković, Gligorić, Marković), Milan Ristić (110 metara prepone), Vukašin Zirojević (troskok), Marko Perić (bacanje diska), Miloš Marković (400 metara prepone) i muška štafeta 4h400 metara (Leu, Vozeb, Marković, Stojoski).

Rezultati Zvezdinih atletičara:
Seniorke
100m prepone – 1. Ivana Petković (13.66)
100m – 2. Milana Tirnanić (11.71), 4. Nikoleta Simić (11.90), 7. Angela Ilić Rončeli (12.51), 8. Tamara Damnjanović (12.63)
400m – 1. Tamara Salaški (52.69), 6. Violeta Marković (57.97), 7. Zorica Gligorić (59.09), 9. Milica Živić (1:01.57)
1500m – 2. Sara Ivačković (4:38.49)
Troskok – 5. Maja Jelić (11.27), 6. Tamara Damnjanović (11.27)
Bacanje koplja – 1. Tatjana Mirković (54.15)
Bacanje kladiva – 1. Aleksandra Ivanović (57.32)
800m – 3. Sara Ivačković (2:13.20), 4. Dajana Petković (2:17.30)
200m – 3. Nikoleta Simić (24.51)
4h400m – 1. Živić, Petković, Gligorić, Marković (4:01.92)

Pročitajte još  Karte za Florijanu

Seniori
Skok motkom – 3. Aca Stanković (3.90)
110m prepone – 1. Milan Ristić (13.67), 6. Aleksandar Drobnjak (15.78), 7. Nenad Konstantinović (16.07)
100m – 3. Nemanja Bulajić (10.87), 6. Slobodan Draksimović (11.14), 8. Nikola Kovačević (11.20)
400m – 6. Jovan Stojoski (49.83)
1500m – 2. Miloš Rajičević (3:59.74)
4h100m – 2. Kovačević, Bulajić, Draksimović, Jovančević (43.93)
Skok u vis – 2. Jasmin Halili (2.06)
Skok u dalj – 2. Strahinja Jovančević (7.80)
Bacanje kugle – 3. Milan Jotanović (15.40)
Troskok – 1. Vukašin Zirojević (14.86)
Bacanje diska – 1. Marko Perić (53.27), 4. Mario Glamazić (43.25)
400m prepone – 1. Miloš Marković (54.42), 6. Nenad Konstantinović (57.70)
800m – 2. Marko Vozeb (1:53.01), 8. Nemanja Ivaneža (1:56.89)
200m – 5. Jovan Stojoski (22.15)
5000m – 4. Nikola Ljumović (17:38.76)
4h400m – 1. Leu, Vozeb, Marković, Stojoski (3:20.35)

Pročitajte još  Milojević: "Pripreme su završene, a kao da ih nismo ni počeli!"

Tekst na sajtu SD

Podeli

Komentari

Budi prvi koji će ostaviti komentar!

Obavesti me o
avatar
 
smehplezmigskenjbatinarazmcudisokkitahmmmmfacepalmgreenslavitrofejkezsok2udartompuskezzzsmeh3trtskenjansramslavljezvizdlud
Slike
 
 
 
Audio i video fajlovi
 
 
 
wpDiscuz