Važno Najnovije Ostalo

Naši karatisti među najboljima na Svetu

Karatisti Crvene zvezde osvojili su pregršt medalja i titula na nedavno održanim takmičenjima u Srbiji i Nemačkoj.

Zvezdini karatisti za tradicionalni karate su na Prvenstvu države u Kraljevu osvojili četiri ekipne titule (seniori borbe, kadetkinje kate, pioniri kate i mlađi pioniri enbu-prikaz borbi). Pored toga su osvojili i 9 titula pojedinačnih prvaka države.

Nakon toga su na Svetskom prvenstvu za tradicionalni karate u Nemačkoj (Štutgart) postigli odlične rezultate.

Pioniri ekipno u katama su osvojili 1. mesto u sastavu: Andrej Stanić, Aljoša Petrović i Mihailo Šmit. Kadetkinje u katama su osvojile 2. mesto (Dina Kostić, Emilija Antanasijević i Ksenija Biljanović). Seniori u borbama su osvojili 3. mesto (Milan Pavlović, Nenad Đuričić i Milan Grujičić).

U pojedinačnoj konkurenciji postignuti su ovi rezultati. Mlađi pioniri, borbe: 3. Aleksej Stanić. Mlađe pionirke, kate: 1. Lelica Petrović; 3. Irina Šukur. Pioniri, kate: 1. Andrej Stanić; 3. Aljoša Petrović; 3. Mihailo Šmit. Pionirke, kate: 1. Dina Kostić; 2. Jana Subošić. Pionirke, borbe: 2. Dina Kostić. Kadetkinje, borbe: 2. Emilija Antanasijević. Kadetkinje, kate: 3. Ksenija Biljanović. Seniorke, kate: 1. Mina Perić. Seniori, borbe: 1. Milan Pavlović; 2. Nenad Đuričić; 3. Filip Petrović. Seniori, fukugo (borbe i kate): 3. Nenad Đuričić; 3. Milan Pavlović. Seniori, kobudo (rad sa oružjem): 3. Nenad Đuričić. Najbolji trener ovog Svetskog prvenstva je Zvezdin trener Igor Gajić.

Čestitamo našim karatistima, njihovim trenerima i celom klubu na izvanrednim rezultatima.

The post Naši karatisti među najboljima na Svetu appeared first on SD Crvena zvezda.