АтлетикаВажноНајновије

Првенство Србије У18: Мићић прескочила норму за Јерусалим

Атлетичари Црвене звезде поново су заблистали на Првенству Србије за млађе јуниоре/ке и освајали дупле медаље на такмичењу.

Скоком од 5.89 метара Јована Мићић испунила је норму за млађе јуниорко Европско првенство које се од 4. до 7. јула одржава у Изарелу. Она је у петом покушају прескочила норму, која је била 5.85 метара, а Првенство Србије завршила са бронзаном медаљом. Честитамо на успеху и њеном тренеру Љубиши Стевановићу.

Дупло одличје освојила је Лена Милинковић, која је Црвеној звезди донела прву, најсјајнију медаљу, победном на 100м препоне са 14.46 секунди. Неколико сати касније освојила је и бронзану медаљу на 100 метара са 12.57 секунди, за само једну стотинку јој је измакло сребро.

Успех и у мушком спринту. Михајло Киш био је сребрни на 200 и бронзани на 100 метара. Краћу деоницу је истрчао за 11.47 секунди и такође му је као и Лени сребро измакло за једну стотинку. На 200 је истрчао 23.03. У финалној трци Немања Глишић био је трећи са 23.23 секунди.

Тамара Ивковић наставља са успесима у дисциплини бацање копља, а на Првенству Србије бацила је 41.11 метар и освојила бронзану медаљу.

И ово такмичење, Наталија Грујић, завршава са две медаље. Успешнија је била на 1.500 метара где је сребро освојила са 4:45.97, док је бронзу на 3000 метара освојила са 10:53.07.

У трци на 1.500 медаљу за Црвену звезду освојила је и Тара Вучковић, која је ову деоницу истрчала за 4:56:54. Она је сутрадан имала сјајну трку и на 800 метара где је била петопласирана са 2:16.98.

Честитамо свим атлетичарима и њиховим тренерима на постигнутим резултатима и оствареним нормама за предстојећа такмичења, верујемо у вас и надамо се великим успесима.

The post Првенство Србије У18: Мићић прескочила норму за Јерусалим appeared first on СД Црвена звезда.