Zvezdini biseri – „Strašan arsenal” omladinaca i kadeta

U vikendu iza nas odigrano je 11 takmičarskih utakmica mlađih selekcija Crvene zvezde, a naročito su golgeterski bile nastrojene omladinska i kadetska selekcija našeg kluba sa ubedljivim pobedama u okviru svojih šampionata.

Omladinska selekcija Crvene zvezde je savladala IMT na terenima iza juga Marakane sa 6:0. Iako smo na poluvremenu vodili sa 1:0, u nastavku meča tim Zorana Rendulića je pokazao neverovatan napadački potencijal i za samo 45 minuta igre postigao čak pet golova. Strelci za naš tim su bili Mateja Radonjić, Aleksandar Kahvić, Bratislav Marić, Aleksej Vukičević, Boris Matić i Ivan Nikčević. Sa druge strane juniori našeg razvojnog tima takođe su zablistali i na neugodnom gostovanju pobedili ekipu TSC-a sa 3:1. Šef stručnog štaba Grafičara – Vladimir Sandulović bio je naročito zadovoljan izgledom njegove ekipe na terenu, a golove za “ljubičaste” su postigli Nikola Savić, Luka Sandulović i Dankan Mekenzi.

OMLADINSKA LIGA SRBIJE, 5. KOLO:

1. Vojvodina – 13 bodova, gol razlika 18:9
2. Crvena zvezda – 12 bodova, gol razlika 18:6
3. Radnički 1923 – 9 bodova, gol razlika 8:5

——

8. Grafičar – 7 boda, gol razlika 12:8

STRELCI: Luka Stojsavljević, Mateja Radonjić i Stefan Pirgić (3 gola, Crvena zvezda), Milan Bajić (3 gola, Grafičar).

ASISTENTI: Luka Stojsavljević i Luka Bošković (3 asistencije, Crvena zvezda), Dankan Mekenzi (3 asistencije, Grafičar).

Brojali su do devet kadeti Crvene zvezde u veoma ubedljivoj pobedi nad Slogom iz Kraljeva (9:0) na terenima Omladinske škole našeg kluba u okviru petog kola prvenstva. Nizali su se strelci u timu iskusnog stratega Slađana Nikolića, a pogađali su Stefan Golubović koji se istakao sa tri gola u mreži rivala, dok su Veljko Vukojević, Veljko Milosavljević, Andrija Maksimović, Dušan Žagar i Vukašin Ivanović pogodili po jednom. Kadeti Grafičara doživeli su poraz na gostovanju u Bačkoj Topoli od strane TSC-a. Jedini gol za Grafose postigao je Džošua Taker.

KADETSKA LIGA SRBIJE, 5. KOLO:

1. Crvena zvezda – 15 bodova, gol razlika 26:2
2. Čukarički – 12 bodova, gol razlika 23:6
3. Vojvodina – 11 bodova, gol razlika 16:4

——

15. Grafičar – 2 boda, gol razlika 6:12.

STRELCI: Andrija Maksimović i Stefan Golubović (5 golova, Crvena zvezda), Džošua Taker (4 gola, Grafičar).

ASISTENTI: Uroš Tegeltija (5 asistencija, Crvena zvezda), Dušan Žagar (3 asistencije, Crvena zvezda), Veljko Vukojević i Stefan Golubović (2 asistencije).

Seniori Grafičara remizirali su protiv Novog Sada 1921 (1:1) u okviru sedmog kola Superlige Srbije. Jedini pogodak za naš tim postigao je Jovan Mijatović u 72. minutu nakon greške na sredini terena. Uprskos velikom broju stvorenih šansi fudbaleri Marka Neđića nisu uspeli da osvoje sva tri boda na ”GAT Areni”.

PRVA LIGA SRBIJE, 7. KOLO:

1. Grafičar – 17 bodova, gol razlika 20:6

2. IMT – 16 bodova, gol razlika 12:5

3. Železničar – 13 bodova, gol razlika 10:7

STRELCI: Nikola Knežević (4 gola), Jovan Šljivić, Jovan Mijatović i Andrija Kaluđerović (3 gola).

ASISTENTI: Nikola Knežević i Miloš Stojčev (3 asistencije), Filip Kasalica (2 asistencije).

OSTALI REZULTATI:

MLAĐI KADETI: Crvena zvezda – Sinđelić (Stolić, Stojković, Đorđević, Mitić)
Grafičar – IMT 3:0 (Radujko, Topalović, Paunović)

PIONIRI: Crvena zvezda – Brodarac (Damjanović 3, Šutlić 2, Jovičić)
Grafičar – Rad 1:1 (L. Jovanović)

MLAĐI PIONIRI: Kolubara – Grafičar 1:4 (Radonji 3, Vuković)

PETLIĆI: Sinđelić – Crvena zvezda 0:12 (Radojević 3, Rajić 3, Jugović 2, Đorđević 2, Obradinović 2)

The post Zvezdini biseri – „Strašan arsenal” omladinaca i kadeta appeared first on SD Crvena zvezda.