ВажноКошаркаНајновије

Звезда убедљива у дербију

Кошаркашице Црвене звезде мтс убедљиво су савладале Партизан 1953 у Хали спортова “Ранко Жеравица” у оквиру заостале утакмице 10.кола ЖКЛС, 84-61 (28-19, 15-19, 21-16, 20-7).

Осим у првом полувремену, када је домаћа екипа у финишу друге четвртине успела да истопи двоцифрени минус преко Катарине Кнежевић и Бојане Мишкић, нису имале проблем црвено-беле да остваре и десету победу у домаћем шампионату.

Серијом 10-2 Звезда је започела утакмицу, уз осам поена Челси Хал. У наставку је шампион Србије контролисао разлику до поменутог финиша другог периода игре, када су Тина Јаковина и Александра Катанић одбиле налет противника и донеле предност пред полувреме, 39-43.

Мини серијама наш тим је у трећој четвртини дошао до новог двоцифреног вођства, Сара Опачић је тројком смањича на 54-64 пред последњих десет минута, у којима је Црвена звезда преломила утакмицу. Серија 12-1, уз две тројке и одличну ролу Ане Милановић за 55-76. До краја, Црвена звезда је допустила противнику свега седам поена до коначних 61-84.

Најефикаснија са 22 поена била је Челси Хал, нови дабл-дабл учинак остварила је Александра Катанић са 14 поена уз 11 скокова, Снежана Богићевић је убацила 10, Милица Бојовић и Дуња Зечевић по 9.

У последњој утакмици за 2022. годину, Црвена звезда дочекује Краљево у утакмици за 1.место, (недеља 18:30).

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 3 (1ск 2ас 1укл), Хал 22 (6ск 4ас 5укл), Чорто, Милановић 8 (3ск 1ас), Богићевић 10 (4ск 4ас 2укл), Зечевић 9 (4ск 1укл 1блк), Катанић 14 (11ск 6ас 2укл), Недељков (1ск), Јевтовић 2, Бојовић 9 (7ск 1укл 1блк), Јаковина 2 (2ск 2ас 2укл), Чолић 5 (4ск 4ас 2укл). Тренер: Драган Вуковић

The post Звезда убедљива у дербију appeared first on СД Црвена звезда.