ВажноКошаркаНајновије

Велика победа и велика предност црвено-белих пред реванш у Монпељеу

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су Монпеље у оквиру прве утакмице плеј-офа Еврокупа 79-63 (28-12, 22-22, 14-16, 15-13) и у Француску путују са +16!

Монпеље је једна од четири екипе (Венеција, Сарагоса, Сепси) са стопроцентним учинком у групној фази. Црвено-беле су у првих десет минута створиле велику разлику, коју су до краја успеле да контролишу и сачувају.

Звезда је повела 5-0, Монпеље брзо узвратио, да би затим уследила кључна серија 9-0 нашег тима, која као да је “паралисала” противника, а шампиону Србије донела двоцифрену разлику, (16-6). Веома добру прву четвртину Звезда је крунисала мини серијом 5-0 за крај, уз две асистенције Снеже Чолић, Невена Наумчев је била бржа од сирене за 28-12.

Током другог периода игре Монпеље није успевао да угрози Звездину разлику, највише су Францускиње успеле да дођу до 11 поена минуса. Много самопоуздања у Звездиној игри донело је контролу резултата и мирноћу, Рабо је погодила за 50-34 пред полувреме.

Само 34 поена дозволиле су играчице Драгана Вуковића противнику, који ни у трећем кварталу није могао да спусти минус испод 10 поена. Челси Хал је донела 64-44, серијом 6-0 гошће смањиле пред последњих десет минута, 64-50.

Марием Бадиан је наставила серију између две четвртине, Челси Хал узвратила, а Роман Бернис креирала мини серију и тројком спустила Монпеље на 70-61, 5 минута до краја утакмице. И то је било то, Звезда је завршила утакмицу серијом 9-2, Невена Наумчев прецизна три поена, а затим асистира Александри Катанић, која флоутером поставља коначних 79-63. Туре није погодила у последњм нападу, Хал сигурна у скоку.

Александра Катанић са 22 поена најефикаснија, Челси Хал је пратила са 17, Тина Јаковина је убацила 12, Милица Бојовић 11 (9ск).

Реванш је на програму за седам дана у Палати спортова Лат, од 20 часова.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 8 (2ск 1ас), Хал 17 (1ск 3ас 3укл), Чорто, Милановић, Богићевић 9 (5ск 1укл), Зечевић (1ск 1ас), Катанић 22 (3ск 7ас 3укл), Недељков (1ск 2ас), Бојовић 15 (9ск 2ас 4укл 1блк), Јаковина 12 (6ск 4ас 2укл), Чолић (1ск 3ас). Тренер: Драган Вуковић

The post Велика победа и велика предност црвено-белих пред реванш у Монпељеу appeared first on СД Црвена звезда.