ВажноКошаркаНајновије

Звезда убедљива против Суботичанки

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су у оквиру 14.кола ЖКЛС екипу Спартака из Суботице 103-51 (23-20, 28-10, 24-10, 28-11), у хали “Баскет Сити”.

Осим у првих десет минута, када су гошће пружиле отпор и имале резултатски прикључак, утакмица је прошла у мирнијем ритму, и нису црвено-беле имале проблема да упишу 12. првенствену победу.

Звезду су у првом периоду предводиле Снежане, Чолић и Богићевић, на другој страни су се истакле Маријана Зукановић и амерички дуо Тере Скот и Делан Президент. Милица Бојовић је потврдила предност шампиона, Дејша Роган искористила два од три пенала за 23-20.

Спартак је мини серијом повео 23-24, али су црвено-беле са две серије по 7-0 стигле први пут до двоцифрене разлике на четири минута до истека полувремена, (39-28). Серијом 13-0 Звезда је преломила утакмицу и отишла на одмор са 51-30.

Већ након уводних минута у наставку, новом серијом 13-0, укупно 26-2 између две четвртине, Црвена звезда је имала 64-32 и мирно привела четвртину крају, (75-40). У последњих десет минута шансу су добиле Ана Јованов (у игру улазила и у трећем периоду), Јована Јевтовић, Тара Дацић и Мина Ђурђевић. Црвено-беле су у серијама постизале поене до коначних 103-51.

Нађа Недељков је предводиал Црвену звезду до 12. победе са 23 поена, Снежа Чолић је убацила 14, Челси Хал 13, Дуња Зечевић 11 и Милица Бојовић 10 поена.

Звезда у наредном колу гостује у Новом Саду, екипи Новосадске ЖКА.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев, Хал 13 (1ск 2ас 2укл), Јованов 4 (1ск 3ас), Богићевић 8 (9ск 1ас 1укл), Зечевић 11 (7ск 2ас 3укл 1блк), Катанић 8 (4ск 3ас 4укл), Дацић 6 (1ск 2ас 3укл), Недељков 23 (2ск 3ас 1укл), Јевтовић 6 (6ск 2ас 2укл 1блк), Бојовић 10 (2ск 2ас 2укл), Чолић 14 (2ск 6ас 2укл). Тренер: Драган Вуковић

The post Звезда убедљива против Суботичанки appeared first on СД Црвена звезда.