Звездини бисери – Победа пионира за јесењу титулу

Иако услед репрезентативне паузе нисмо пратили дуеле омладинске и кадетске селекција Црвене звезде, уживали смо у мечевима преосталих млађих категорија нашег тима, као и сениора Графичара.

Први тим Графичара је претрпео пораз резултатом 3:1 од Јединства на гостујућем терену у оквиру 17. кола Прве лиге Србије. Развојни тим Црвене звезде је први стигао до предности у четвртом минуту, када је Виктор Радојевић одличним завршним пасом упослио сенегалског нападача Бабакара за предност гостујућег тима. Уследиле су бројне прилике за Графосе, које нажалост нису успели да искористе Марко Ћурић, Вељко Младеновић и Огњен Ајдар. По неписаном фудбалском правилу у другом полувремену је уследила казна, па је тако домаћи тим преко двоструког стрелца Карикари Квакуа и Игора Милановића успео да стигне до тријумфа.

ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ, 17. КОЛО:

1. ОФК Београд – 39 бодова, уз гол разлику 37:13
2. Текстилац – 28 бодова, уз гол разлику 16:6
3. Смедерево 1924 – 25 бодова, уз гол разлику 15:10
………
13. Графичар – 15 бодова, уз гол разлику 20:26

СТРЕЛЦИ: Андрија Максимовић (5 голова), Страхиња Стојановић (3 гола), Вељко Младеновић (2 гола).

Резултати осталих утакмица:

Млађи омладинци:
Црвена звезда – Оле 2:0 (Д. Илић, Миленовић)

Пионири:
Црвена звезда – Графичар 3:0 (Ђајић 2, Перовић)

Млађи пионири:
Телеоптик – Црвена звезда 0:11 (Матановић 3, Обрадиновић 2, Берић 2, Банковић, Мијушковић, Масев, Радовић)

Петлићи
Црвена звезда – Жарково 5:0 (Банковић 3, Берић, Фехтаховић)

The post Звездини бисери – Победа пионира за јесењу титулу appeared first on СД Црвена звезда.