FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Црвена звезда Меридианбет срушила Албу у пуној Арени!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су берлинску Албу на домаћем терену резултатом 85:71 (25:22, 26:20, 20:11, 14:18) у оквиру 14. кола Евролиге.

Пред 18 хиљада гледалаца у Београдској Арени ово је била прва победа црвено белих против немачког представника после 8 година у Београду!

Најефикасники у екипи Црвене звезде Мердиианбет која је водила од почетка до краја меча (на полувремену 51:42) били су Недовић са 20 и Гедраитис са 19.

До петог тријумфа у сезони црвено бели су дошли добром нападачком игром у првом полувремену и врло чврстом одбраном у другом у коме су направили серију 6-0 на старту треће деонице коју су решили у своју користи 21-11 и практично решили питање победника против врло непредвидиве екипе из Берлина.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МЕРИДИАНБЕТ: Лазаревић, Теодосић 12 (4 ск, 5ас) Давидовац 10 (3ск), Митровић 6 (4ск), Лазић (3ск), Симоновић, Нејпир 9 (3ас), Тоби 2, Боломбој 5 (6ск), Недовић 20 (5ас), Гедраитис 19 (5ск), Јаго 2 (4ас)

АЛБА: Браун 8 (6ск), Проћида 9 (3ск), Спањоло (3ск, 8ас), Вецел 10 (4ск), Делоу 5 (7ск, 9ас), Матисек, Шнајдер 4, Томас 6, Никић, Олинде 13, Тиман 12 (3ск), Бин 4 (5ск)

Јанис Сферопулос: – Мислим да смо данас почели меч јако концентрисано и пратили смо план. Алба је тим ритма, тим који воли да трчи. Са друге стране у нападу смо играли паметно, искористили смо наше предности. Мислим да је почетак другог полувремена и то како смо играли у трећој четвртини је показало да ћемо доминирати. Због тога смо имали двоцифрену предност. Контролисали смо скокове у другом полувремену и заслужили смо победу. Желим да се захвалим навијачима, ми радимо да се поправимо – рекао је тренер црвено белих које већ у недељу очекује утакмица 13.кола АБА лиге са Студентским Центром у Подгорици, а онда и мечеви дуплог кола са Реалом и Макабијем у Београду.