ВажноВатерполоНајновије

Април отворен победом у дербију

Ватерполисти Црвене звезде савладали су „вечитог ривала“ на 25.мају у оквиру 4. кола групе од 1. до 6. места Прве лиге Србије – 14:9 (4:5, 4:0, 4:2, 2:2).

Црвено-бели су април започели победом, месец у којем их очекује веома напоран ритам и још седам утакмица. У недељу Звездина експедиција путује у Дубровник, где ће 9. априла одиграти први меч четвртфинала ЛЕН Еврокупа против Југа, а одмах продужује за Сплит где се од 11. до 13. априла одржава други турнир Регионалне лиге.

На пут ће кренути у добром расположењу после нове победе у дербију. Осим у првој четвртини, када су гости имали 4:5 голом Јауковића у последњој секунди, проблема за наш тим није било. Звезда је већ у другој четвртини практично преломила сусрет и мирно привела утакмицу крају у другом полувремену.

Најефикаснији са по 4 гола били су Суботић и Васић, Гогов је погодио три пута, Басара, Милојевић и Радовић по једном.

По повратку из Хрватске, где ће провести седам дана, црвено-беле очекује утакмица петог, претпоследњег кола Прве лиге у Шапцу. А до краја месеца и дуели против Новог Београда, и реванш четвртфинала ЛЕН Еврокупа против Југа на Дорћолу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 14:9 (4:5, 4:0, 4:2, 2:2)
Београд, базен
: СРЦ „МГМ/25.мај“. Судије: Миловић и Шукић. Искључења: Црвена звезда 6, Партизан 8. Петерци: Црвена звезда 1(1), Партизан 2(2).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Бурсаћ, Данковић, Марковић, Суботић 4(1), Васић 4, Гогов 3, Басара 1, Вукићевић, Семан, Милојевић 1, Радовић 1, Ивановић, Живковић. Тренер: Александар Филиповић.

ПАРТИЗАН: Фернандеш, Јакшић, Димитријевић, К.Бодирога 2, В.Бодирога 1, Томић, Божовић, Павловић 1, Радуловић, Јауковић 1, Крстић 1, Гладовић 3(2), Димковић, Кутахар. Тренер: Милош Королија.

The post Април отворен победом у дербију appeared first on СД Црвена звезда.