Архива

Odbojkaši pregazili lale

Arhiva

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su do ovog kola drugoplasiranu Vojvodinu sa 3:1 (16:25, 28:26, 27:25, 25:23) i „preskočili“ je na tabeli.

Novosađani su snažno počeli, igrali veoma dobro, i gotovo bez problema osvojili prvi set. Izgledalo je kao da našim momcima sledi još jedan poraz, međutim.. od drugog seta, na terenu daleko bolja Zvezda. Vodili su naši odbojkaši gotovo svo vreme u preostala tri seta, neretko i sa po 4-5 poena prednosti, koju su „lale“ uspevale da smanje, međutim ne i preokrenu. Grešilo se na obe strane, međutim bolji napad naših momaka je odlučio ovu utakmicu u trenucima kada je to bilo najbitnije.

Terzić je imao 18 postignutih poena, a Petković čak 21.

Crvena zvezda sada ima bod više od Vojvodine a samo jedan manje od Partizana, koji na svom terenu dočekuje pretposlednjeg na tabeli, ekipu Smedereva.