Кошарка

Кошаркашице декласирале Стару Пазову

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су најубедљивију победу ове сезоне. Црвено-беле су у десетом колу Прве женске лиге Србије убедљиво савладале екипу Старе Пазове са 93:49. Тренер Драган Вуковић пружио је шансу свим играчицама на овом мечу и одморио носиоце игре за наредна искушења у шампионату и регионалној лиги.0066

Звезда је тројком Милене Папић повела са 8:4. Кошаркашице Старе Пазове су мало по мало топиле почетну предност црвено-белих и кошем Зоране Николић стигле су на минус  један (14:15). То је било све што су гошће успеле да ураде на овој утакмици, јер су до краја прве четвртине Ивана Бошковић и Нина Ђоковић донеле осетну предност домаћем тиму (26:18).

У другој деоници разиграо се ударни трио Црвене звезде Тина Јовановић СтанаћевЦрвендакић, и предност је врло брзо достигла 15 поена (40:25). Александра Црвендакић је са пет поена у низу завршила полувреме, и донела Звезди великих плус 19, после првих 20 минута (46:27).

Милена Папић је новом тројком увећала високу предност Звезде у 25. минуту на 61:37. Разлика у квалитету била је евидентна, и Звездине кошаркашице су лако стизале до великог броја поена, а било је и много изгубљених лопти на обе стране (Звезда 19 на целој утакмици, а Стара Пазова чак 29). Трећи период је тројком затворила Александра Станаћев, за убедљивих 71:43, у корист тима из престонице Србије.

Тренер Вуковић је у последњој четвртини пружио шансу врло младим играчицама са малом минутажом у овој сезони, па су више времена на паркету провеле талентоване Александра Катанић, Снежана Богићевић и Јулијана Војиновић. Перспективна Снежана Богићевић је у 36. минуту донела Звезди предност од 40 поена (86:46), а тачку на ову утакмицу ставила је Јулијана Војиновић за коначних плус 44 (93:49).

Најефикаснија у Црвеној звезди била је Тина Јовановић са 16 поена уз пет скокова, док је Александра Црвендакић забележила 13 поена и пет украдених лопти. Запажен учинак оствариле су и Мина Јовановић (на слици) и Милена Папић, које су постигле по 11 поена. У редовима Старе Пазове по 12 поена су убациле Бобана Филиповић и Милана Керкез.

Црвена звезда – Стара Пазова  93:49 (26:18, 20:9, 25:16, 22:6)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Вукановић, Савић и Милорадовић.

Црвена звезда: Бошковић 5 (6 ск, 2 ас), Бероња 2 (3 ул, 2 ас, 2 ск), Војиновић 4 (2 ск, 2 ул), Станковић 7 (5 ск, 3 ил), Станаћев 7 (6 ас, 2 ул, 3 ил), Црвендакић 13 (5 ул, 3 ас, 3 ск, 4 ил), С. Богићевић 4 (2 ск), Ђоковић 9 (4 ск), Т. Јовановић 16 (5 ск, 2 ас), Папић 11 (5 ск, 2 ас, 2 ул), М. Јовановић 11 (5 ск, 2 ул), Катанић 4 (4 ул, 3 ас, 2 ск).

Стара Пазова: З. Николић 5 (2 ск, 6 ил), Трифуновић (3 ул, 3 ас, 3 ил), Дијан 10 (2 ас, 7 ил), Димитријевић 4 (3 ул, 5 ил), Симић 4 (2 ил), Филиповић 12 (2 ас, 2 ил), Керкез 12 (3 ск), Гапић (4 ск, 3 ас), Ј. Николић, Минић 2 (2 ил), Адамовић, Грумић.

Црвено-беле су после победе у десетом колу првенства Србије треће на табели са истим скором (8-2), али и  бољом кош разликом од екипе Врбаса. Испред су само Партизан са скором 9-1 и непоражена екипа Радивоја Кораћа са девет победа, уз један меч мање. Црвена звезда већ у среду игра нови меч у шампионату Србије, када ће у 11. колу гостовати у Суботици екипи Спартака.