ВажноНајновијеОсталоХокеј

Хокеј: Црвено-бели испустили вођство у Крању

Хокејаши Црвене звезде овога пута нису успели да однесу бодове из Словеније, иако су водили са 2:0 после прве трећине. Триглав је славио са 4:2 (0:2, 2:0, 2:0) у Крању и преузео вођство на табели у Сло хокеј лиги.

Само дан након гостовања против Бледа, Звезда је играла још једну утакмицу у Словенији, овој пут у Крању. Дуго се чекало на први погодак у дворани “Злато поље“. Гости су још једном демонстрирали одличан хокеј и наговестили да би поново могли до бодова против Триглава, као што су у томе успели 21. октобра, када су славили резултатом 5:3. У 16. минуту Урош Бјелогрлић је савладао Кристјана Шенка на асистенцију Павела Поправке за вођство Црвене звезде од 1:0. Непун минут и по касније већ је било 2:0. Асистент је поново био маестрални Павел Поправка, а стрелац сјајни руски нападач Дмитриј Маркелов.

Нико тада није могао претпоставити да екипа Ненада Милинковића до краја више неће погодити мрежу. Домаћи су најпре смањили на 1:2 преко Тилена Калана у 25. минуту, да би Нејц Вовк поравнао на 2:2 у 35. минуту, па је нерешеним резултатом завршена друга трећина.

На самом почетку трећег периода игре, Блаж Шкрјанец је био прецизан за потпуни преокрет и вођство Триглава од 3:2, а Миха Вилфан је у 57. минуту поставио коначан резултат. Звезди није помогао ни одлични Арсеније Ранковић, који је одбранио 39 шутева од укупно 43, колико су домаћи упутили за 60 минута. Био је то први пораз Звезде у регуларном делу. Екипа први пут ове сезоне није освојила ни бод на једној утакмици, тако да сада дели друго место са екипом Младости из Загреба са по 20 бодова, док Триглав има 21 бод уз утакмицу више од ривала из Србије и Хрватске.

Триглав – Црвена звезда 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Крањ – Дворана: Злато поље. Главни судија: Миха Буловец (Словенија). Помоћници: Матевж Мали и Грега Маркизети (Словенија). Шутеви на гол: Триглав 43, Црвена звезда 26.

4:2 Вилфан (М. Бан, Логар) 56:43

Триглав: Филип Овсеник, Кристјан Шенк (24 одбране), Лука Логар, Блаж Шкрјанец, Тилен Калан, Матиц Штенклер, Криштоф Поточник, Нејц Вовк, Миха Вилфан, Нејц Хочевар, Миха Ахачич, Тилен Дракслер, Урх Печек, Јан Лампич, Жан Поточник, Матевж Бан, Матија Југовић, Урбан Бан, Жан Маркич.

Црвена звезда: Арсеније Ранковић (39 одбрана), Петар Степановић, Љубомир Ђорђевић, Марко Тадић, Стефан Гачић, Петар Новаковић, Угљеша Новаковић, Доминик Црногорац, Урош Бјелогрлић, Андреј Цвик, Павел Поправка, Милош Николић, Дмитриј Маркелов, Филип Пајевић, Лука Вукићевић, Никола Керезовић, Иван Анић, Роберт Сабадош.