ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Победа Звезде у Новом Пазару

У шеснаестом колу Суперлиге Србије, одбојкаши Звезде су гостовали екипи Новог Пазара, и пред пуним трибинама, забележили нову победу. Прва три сета су била прилично неизвесна, док је у четвртом сету постојао само један тим на терену – наш тим, који је освајањем овог сета дошао до нова три бода – 3:1 (25:23, 27:25, 23:25, 25:15).

Црвено-бели су добро отворили ову утакмицу, освојивши прва три поена у мечу, а убрзо су и дуплирали своју предност (3:9). Овакав почетак као да је успавао наше одбојкаше, па је Новом Пазару није требало дуго да дође до изједначења (11:11). Ипак, брзо се пробудио наш тим, и поново стигао до осетне предности (12:17). Домаћин одговара серијом од 3:0 (15:17), а успели су и да стигну и до изједначења, и најаве неизвесну завршницу сета (20:20). Прибранија је била наша екипа, па је Звезда повела у сетовима – 0:1 (23:25).

Почетком другом сета, Нови Пазар долази до три поена вишка (8:5), Звезда убрзо долази до изједначења (9:9), али је ипак домаћин са два поена вишка отишао на технички тајм-аут (12:10). Нови Пазар осваја да дуплира предност након паузе (16:12). Наравно, црвено-бели се нису предавали, успели су да изједначе резултат (18:18), а недуго затим су и повели (21:22). Имао је наш тим и два поена предности у самој завршници, али је ипак домаћи први стигао до сет лопте серијом од 3:0 (24:23). Одбранила се Звезда, а затим и она дошла до сет лопте (24:25). Прву нису искористили наши одбојкаши, али другу јесу, и дуплирали предност у сетовима – 0:2 (25:27).

На старту трећег сета, Звезда је дошла до два поена предност, и одржавала ову разлику неко време. Дошао је наш тим и до +3 (5:8, 7:10), али су домаћини успели да поравнају резултат да би наш тим ипак отишао са минималном предношћу на технички тајм-аут (11:12). Наставила се велика борба и након паузе. Екипе су се смењивале у вођству, што је поново довело до неизвесне завршнице сета. Овога пута су гости стигли до два поена предности, убрзо и до две сет лопте. Другу су искористили, и смањили резултат у сетовима – 1:2 (25:23).

Црвена звезда је боље отворила четврти сет (3:8). Наставио је наш тим да повећава предност, и отишао са великих +8 на технички тајм-аут (4:12). Убрзо је предност била и двоцифрена (6:16). Наравно, ову предност нису испустили наши одбојкаши, мирно су привели сет крају, а тиме и меч – 1:3 (15:25).

У хали је било око 1.800 људи, што је свакако за похвалу, и права реткост када је у питању одбојка на нашим просторима. Најефикаснији на мечу био је Филип Стоиловић са 18 поена, док је у домаћој екипи највише поена постигао Ирфан Хамзагић (17).

Црвено-бели су тако „преболели“ пораз у полуфиналу Купа Србије, и наставили серију победа у Лиги.

Браво, момци!

Нови Пазар Јуниор – Црвена звезда 1:3 (23:25, 25:27, 25:23, 15:25)

Дворана: „Пендик”. Гледалаца: 1.800. Судије: Томислав Поповић и Ђорђе Зеленовић (обојица из Краљева). Трајање меча: 103 минута.
НОВИ ПАЗАР ЈУНИОР: Маринковић 13, Перић 4, Душтинац 8, Ристић 10, Затрић 8, Хамзагић 17, Капур (либеро), Зоранић 1, Божовић 2, Булатовић 3, Брзаковић, Хамидовић. Тренер: Драган Бонић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 8, Стоиловић 18, Копривица 13, Милутиновић 9, Благојевић 3, Буцуљевић 5, Јевтић (либеро), Гмитровић 12, Мартиновић, Стефановић, Нејић, Кецман. Тренер: Драган Кобиљски.