ВажноЕвропска такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши прославили рођендан Звезде победом над Равеном

Одбојкаши Звезде победили су италијанску Равену у првом мечу четвртфинала Купа изазивача, резултатом 3:2 (25:18, 25:23, 22:25, 18:25, 17:15). Одлично је почео наш тим утакмицу, освојио прва два сета, имао своје шансе и у трећем сету, али је он ипак припао гостима. Звезда је водила добрим делом четвртог сета, а онда потпуно стала након вођства од 15:13, и омогућила гостима да стигну до изједначења у сетовима. У петом сету, Равена је стигла до две меч лопте, али је наш тим ипак преокренуо и освојио два бода пред реванш меч, који је на програму следеће недеље у Италији. Звезда је поново имала малобројну подршку навијача, али прилично гласну током већег дела меча.

Почело је игром поен за поен. Одличан напад Гмитровића доноси два поена предности нашем тиму (7:5), а са том разликом се отишло и на први технички тајм-аут (8:6). Равена осваја два поена након паузе, и поравнава резултат. Наставила се велика борба, Звезда је успела да се врати на два поена вишка (12:10), Равена успева да поново изједначи (13:13). Црвено-бели су имали минималну предност на другом техничком тајм-ауту (16:15). Копривица користи одличан сервис Стоиловића, што је био сигнал за тренера гостујуће екипе да реагује тајм-аутом (18:16). То није помогло италијанском тиму, Стоиловић везује два ас поена након паузе, па је уследио нови тајм-аут (20:16). Одлично се брани наш тим, а затим Копривица поново користи одличан сервис Стоиловића (22:16). Блок Милутиновића оставља Филипа и даље на сервису (23:16), а серија је прекинута тек сервис грешком. Звезда долази до шест сет лопти, користи прву, и решава први сет у своју корист – 1:0 (25:18).

И други сет је почео игром поен за поен, да би наш тим направио серију од 5:0 пред одлазак на први технички тајм-аут (8:4). Гмитровић одличним сервисом доводи Звезду на +5 (10:5), али убрзо и Равена прави серију (од 3:0), и враћа се резултатски у сет, па је Кобиљски морао да реагује тајм-аутом (12:10). Долазе гости на свега поен заостатка (13:12). Кренула је поново игра поен за поен, Звезда одлази са два поена предности на други технички тајм-аут (16:14). Равена успева да дође до изједначења (17:17). Греше убрзо гости, Звезда долази до два поена вишка пред одлучујући део сета (20:18). Буцуљевић је одлично сервирао након тајм-аута гостију (21:18). Пропушта наш тим три шансе да оде на +4, а затим и прави грешку, па противник прилази на свега поена заостатка (23:22). Резултат је изједначен (23:23), а затим Гмитровић осваја један „дуг“ поен, и доноси нашем тиму сет лопту. Исти играч је сигуран и у следећем нападу – 2:0 (25:23).

cz-rav02

Велика борба се наставила и у трећем сету, гости су успели да вежу два поена, и оду на први технички тајм-аут са минималном предношћу (7:8). Равена повећава предност, што Кобиљски покушава да прекине тајм-аутом (8:10). Успева у томе, Буцуљевић сервисом доноси изједначење (10:10), али затим и греши (10:11). Италијански тим ипак увећава своју предност (10:13), а са +3 одлази и на други технички тајм-аут (13:16). Прилази Звезда поен заостатка (16:17), али се гости враћају на три поена предности, па је Кобиљски још једном реаговао тајм-аутом (17:20). Равена пропушта прилику да оде на +4, након изванредне одбране Буцуљевића, па и тренер гостију реагује тајм-аутом (20:22). Поен за наш тим и након паузе (21:22). Имала је Звезда напад и за изједначење, али је пропуштена та шанса, што су гости знали да казне, и реше трећи сет у своју корист – 2:1 (22:25).

Блок Околић-Копривица доноси Звезди три поена вишка почетком четвртог сета, а затим гости греше, па наш тим одлази са +4 на први технички тајм-аут (8:4). Равена преполовљава предност након паузе (9:7), а затим долази на свега поен заостатка (11:10). Након поена са пуно напада на оба стране, гости поравнавају резултат, па Кобиљски реагује тајм-аутом (13:13). Два везана поена за наш тим након одмора, па и противнички тренер тражи паузу (15:13). Равена узвраћа са три узастопна поена, и долази до предности пред други технички тајм-аут (15:16). Расте предност гостију (16:20, 17:23), стао је наш тим потпуно након вођства од 15:13. У таквом односу снага, одбојкашима Равене није било тешко да реше и овај сет у своју корист, и поравнавају резултат у сетовима – 2:2 (17:25).

Повела је Звезда са 3:1 у петом сету, а затим пропустила две прилике да дође и до +3. Гости то користе да поравнају резултат, а убрзо прелазе и у вођство (6:7). Уз доста среће, Равена долази до два поена вишка пред промену страна (6:8). Звезда и даље не користи своје шансе, гости то настављају да кажњавају (8:11). Блок Милутиновић-Стоиловић приближава Звезду на поен заостатка (10:11). Исти блок је на месту и након тајм-аута гостију (11:11). Два поена за Равену након тога, па и Кобиљски реагује тајм-аутом (11:13). Италијански тим долази до две меч лопте (12:14), Звезда успева да се одбрани оба пута. Гмитровић је одличан у блоку, па Звезда долази до меч лопте, али се уз доста среће бране гости (15:15). Греши противник, а затим Копривица доноси победу нашем тиму – 3:2 (17:15).

cz-rav03

Александар Гмитровић је био најефикаснији у победничком тиму са 23 поена, пратили су га Лазар Копривица и Филип Стоиловић са по 20. У гостујућој екипи, највише поена постигао је Клемен Цебуљ – 26.

Вредна победа нашег тима, остаје жал што нису освојена и сва три бода против представника једне од најјачих европских лига, али, руку на срце, могли су и гости да стигну до два бода. Равена је и даље фаворит, нарочито након освојеног бода у овом мечу, али ни наш тим није без шанси у реваншу, нарочито уколико понови игру из прва два сета. Углавном, остаје забележен тријумф црвено-белих на 70. рођендан Спортског друштва Црвена звезда.

Браво, момци!

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАВЕНА 3:2 (25:18, 25:23, 22:25, 17:25, 17:15)
Београд – Дворана: СЦ Шумице. Судије: Пробст и Ријабцов. Трајање меча: 126 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 9, Јевтић (либеро), Стоиловић 20, Гмитровић 23, Копривица 20, Милутиновић 7, Кецман, Благојевић 1, Буцуљевић 4. Нису играли: Стефановић, Нејић и Мартиновић. Тренер: Драган Кобиљски.
РАВЕНА: Мењози 6, Рићи 17, Кавана 1, Заполи, Јелиазков 8, Кументакис 9, Ги (либеро), Буиати 4, Бари (либеро), Меккибин 2, Цебуљ 26. Није играо: Габриеле. Тренер: Валдо Ариел Кантор.