ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши повели у полуфиналној серији

У првој утакмици полуфинала плеј-офа, Црвена звезда је победила Војводину са 3:1 (25:23, 17:25, 25:22, 25:18). Одбојкаши Звезде су одиграли добру утакмицу, и заслужено повели у полуфиналној серији против освајача Купа изазивача.

Прва два поена на мечу освојили су Новосађани, Звезда је то одмах поравнала, а затим се играло поен за поен неко време. Црвена звезда прва долази до три поена вишка у овом сету (10:7), али гости серијом од 3:0 долазе до изједначења. Наш тим је имао минималну предност на техничком тајм-ауту (12:11). Блок-поен за Звезду након паузе, а убрзо је било поново три поена предности у корист нашег тима, па је тренер гостију, Страхиња Козић, реаговао тајм-аутом (15:12). Успели су гости да вежу два поена након одмора. Уследила је игра поен за поен, након чега је Војводина успела да дође до изједначења, па је и Кобиљски затражио тајм-аут (19:19). Војводина је повела после дуго времена (20:21). Буцуљевић користи одличан сервис Гмитровића да врати нашу екипу у вођство (23:22), а након грешке Новосађана, Звезда стиже до две сет лопте. Поен Копривице доноси Звезди први сет – 1:0 (25:23).

Црвена звезда је добро отворила други сет, повевши са 3:0, али гости освајају наредна четири поен и прелазе у вођство. Уследила је игра поен за поен, да би почела да расте предност у корист гостујућег тима, који одлази са четири поена предности на технички тајм-аут (8:12). Не успева Звезда да прекине серију Новосађана (8:13), па је Кобиљски покушао тајм-аутом да размрда екипу (8:13). Још један освојила је Војводина након паузе, а Благојевић коначно прекида серију (9:14). Одржавали су предност гости, стигли и до +8 у самој завршници (15:23), па и до изједначења у сетовима – 1:1 (17:25).

Војводина је боље започела трећи сет (2:5). Прилази наш тим на поен заостатка (5:6). Стигао је наш тим и до изједначења (7:7), али се Војводина серијом од 3:0 враћа у вођство, што је било сигнал за тренера Кобиљског да реагује тајм-аутом (7:10). Пауза је пријала нашем тиму који је успео да поравна резултат (11:11). Гости одлазе са минималном предношћу на технички тајм-аут, након чега Црвена звезда прави нову серију (14:12). Кецман доноси нашем тиму +4 (18:14). Уследиле су грешке на обе стране, Војводине у пољу, Звездине на сервису, па је предност остала непромењена неко време. Одлично је блокирао Околић, али је након тога Војводина везала три поена и пришла на свега поен заостатка (20:19). Одговара наш тим са два узастопна поена (22:19), а убрзо стиже до три сет лопте. Друга је реализована – 2:1 (25:22).

Неизвесно је било почетком четвртог сета, да би наш тим први направио осетнију предност (11:8), а +3 је било и пред одлазак на технички тајм-аут. Стоиловић ас поен повећава предност (14:10), а након тајм-аут гостију, сигуран је Звездин тројни блок (15:10). Прорадио је потпуно блок нашег тима (18:12). Гости везују два поена након тајм-аута, али Звезда одговара са три узастопна поена (21:14). Седам меч лопти је имао наш тим, реализовао другу, и победио у овом мечу – 3:1 (25:18).

Најефикаснији у победничкој екипи био је Филип Стоиловић са 17 поена, пратио га је Александар Благојевић са 13. Код гостију, истакао се Милан Катић, који је освојио 21 поен, док је Дражен Лубурић постигао 18, а Михајло Станковић 17.

На овај начин, Црвена звезда је одлично започела полуфиналну серију, која се игра на три победе. Друга утакмица је на програму већ у недељу, у 20:30h, такође у дворани на Бањици.

Браво, момци!

Црвена звезда – Војводина НС семе 3:1 (25:23, 17:25, 25:22, 25:18)

Дворана: УСЦ „Вождовац”. Гледалаца: 150. Судије: Владимир Симоновић (Крагујевац) и Томислав Поповић (Краљево). Трајање меча: 95 минута. Резултат у серији: 1:0.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 6, Јевтић (либеро), Ђурђевић, Стефановић, Стоиловић 17, Гмитровић 4, Копривица 9, Милутиновић 6, Нејић, Кецман 1, Благојевић 13, Буцуљевић 4. Тренер: Драган Кобиљски.
ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 5, Коларић, Бојичић 1, Ч. Станковић 4, Надаждин, Катић 21, Јовановић, Пековић (либеро), Петковић, Лубурић 18, М. Станковић 17, Милутинов. Тренер: Страхиња Козић.