ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Сензација у Шумицама: Обилић избацио Звезду из најмасовнијег такмичења

Екипа Обилића приредила је вечерас велико изненађење у четвртфиналу Купа Србије у групи Центар. Обилић је славио у Шумицама резултатом 31:24 и избацио црвено-беле из најмасовнијег такмичења.

Витезови су одиграли фантастичну утакмицу и потпуно надиграли лидера на табели Супер лиге Србије, тако да су малобројни гледаоци остали у неверици, јер нису могли да схвате да је екипа из нижег ранга тако надмоћна против члана елитног такмичења.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12235080_671439416326300_8869896762823210637_n

Меч је био равноправан само у првих шест минута, а затим су гости направили серију од 3:0 предвођени незадрживим Растком Аничићем и повели са 6:3. Аларм за узбуну у екипи Ненада Перуничића огласио се у 22. минуту, када Обилић стиже до шест голова предности (12:6). Црвено-белима ништа није полазило за руком, а мотивисани гости су сваку грешку максимално користили и на полувремене отишли са врло високом залихом од девет голова (18:9) погоцима Аничића и Ћирића.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12265814_671439199659655_4668205315156340100_o

Покушали су Звездаши одмах на почетку другог дела да се врате у игру, али им гости то нису дозволили. Преко расположеног Аничића одржавали су високо вођство, које је у пар наврата достизало и десет разлике. Последњи трзај Звезда је направила у 52. минуту када је пришла на минус седам (20:27) поготком Уроша Радосављевића. Било је то све што су индиспонирани момци у црвено-белим дресовима успели да ураде, јер су гости отклонили све дилеме око победника головима Миљаковића, Павића и Мирића.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzz12247960_671439052993003_3213098867337432747_o

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Урош Радосављевић са пет погодака, док се Александар Драгутиновић четири пута уписао у стрелце. Растко Аничић је постигао 10 голова за Обилић, а пратили су га Никола Миљаковић и Мирослав Мирић са по пет погодака.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12246716_671439222992986_6847192563330213835_n

Црвена звезда – Обилић 24:31 (8:19)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 100. Судије: Кнежевић и Лончаревић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 2 (2), Обилић 7 (6). Искључења: Црвена звезда 10, Обилић 4 минута.

Црвена звезда: Јанкетић, Бојичић 3, Радосављевић 5 (2), Драгутиновић 4, Дамњановић 1, Гачевић 3, Станко Димитрић, Антељ, Драшкић, Златановић, Тодоровић 3, Николић, Мандић 3, Слободан Димитрић 1, Леовац, Милутиновић 1.

Обилић: Радовић, Љубичић, Бијелић, Стојковић, Аничић 10 (5), Биочанин 2, Димитријевић, Миљаковић 5, Мирић 5, Павић 4 (1), Стојић, Огњановић, Теодоровић, Ћирић 3, Џамић 1, Ђурашић.

Звезди остаје да се фокусира на Супер лигу Србије. Овај меч се мора дубоко анализирати и извући поука, како се сличне ствари не би поновиле у наредном периоду. Следећи меч црвено-бели играју у недељу од 18 часова и 30 минута против Југовића у Београду у оквиру 9. кола националног шампионата.