ВажноКошаркаМлађе категоријеНајновије

Симанић водио јуниоре до тријумфа!

Јуниорска селекција КК Црвена звезда Телеком након пораза од екипе Лијетувос Ритасана финалном турниру „АНГТ“ у Берлину, на прави начин је одговорила убедљивим тријумфом против домаћина, Албе, резултатом 85:68 (13:15, 21:20, 23:15, 28:18). Црвено-беле је предводио сјајни Симанић са 25 поена.

Одличан меч одиграли су изабраници Александра Гашића и после нешто слабијег првог полувремена, у потпуности доминирали у другом и на крају заслужено славили резултатом 85:68 (13:15, 21:20, 23:15, 28:18). Пред неколико стотина гледалаца у „Спортфорум“ арени у Берлину, најефикаснији у победничком тиму били су Симанић са 25 поена и 8 скокова, док је Алекса Раданов уписао 19. У пораженом тиму, Зилка је постигао 22 поена.

Стартна петорка: Ћоровић, Симанић, Ђорђевић, Радовић, Раданов.

Тврд почетак меча са доста прекида и добре одбране са обе стране, донело је мали број поена у уводној деоници меча. Углавном изједначена игра у којој је Звездин вундеркид, Бориша Симанић, имао најзапажнију улогу са неколико добрих продора и асистенција. Немачки тим ипак је на истеку првих деет минута имао предност 15:13. Поенима Радовића са линије слободних бацања, српски тим је преша у минимално вођство 20:19, али је онда домаћин турнира направио серију 8:0 и приморао тренера Гашића на минут одмора. Уследио је експресан одговор црвено-белих који су серијом 7:0 пришли на поен заостатка, да би на почетку последњег минута полувремена, поенима Ускоковића, прешли у вођство 32:31. После првих 20 минута, Алба је имала минималну предност 35:34.

Симанић и Раданов, дуо који представља један од најталентованијих у Европи, преузео је одговорност када је било најбитније и после 6 минута наставка, Звезда је поново водила 47:46. У сјајном налету су били изабраници Александра Гашића, Алба је остала без решења у трећој четвртини коју су црвено-бели окончали у своју корист и имали предност 57:50. Успео је немачки тим да се врати резултатски у меч за само 3 минута игре и приђе на посед заостатка 59:57. Да меч не уђе у тесну завршницу побринуо се поменути двојац и после Симанићевог 18-ог и Радановљевих 14, кошаркаши Звезде су повећали предност 65:57. Кошаркаши Албе једноставно нису проналазили начин да зауставе урагански налет српског тима који је убрзо стекао до тада максималних плус 20, 80:60. Невероватну партију одиграо је Бориша Симанић уписавши на свој конто 25 поена и 8 скокова за тријумф свог тима 85:68.

КК Црвена звезда Телеком: Ребић 4, Ускоковиц 13+7ск+6ас, Ћоровић 9, Радаковић, Илић, Момиров, Гашић 1, Симанић 25+8ск, Раданов 19, Радовић 11, Ðордевић 3+9ск , Ковачевић.

У последњем мечу групне фазе, сутра од 13х, кошаркаши Црвене звезде Телеком играју репризу два претходна финала против Реала из Мадрида.