Košarkaši Crvene zvezde savladali su u prvom meču polufinala plej-ofa ABA lige podgoričku Budućnost u Pioniru sa 82-67 i poveli u seriji sa 1:0. Druga utakmica 28.marta u Podgorici.

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Budućnost VOLI u prvom polufinalnom meču plej-ofa ABA lige, 82-67 (21-17, 22-14, 19-18, 20-18).

Gudurić i Simonović sa po 18 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi. Gudurić je trojke šutirao 4/7, Simonović 3/5, a istakao se i centar Ognjen Kuzmić sa 14 poena, uz šut za dva poena bez promašaja, 5/5.

Crvena zvezda je odbranila domaći teren i u drugoj utakmici u Podgorici 28. marta ima prvu meč loptu za finale.

Izabranici Dejana Radonjića bez problema upisali su treći trijumf ove sezone protiv Budućnosti, vodili su praktično ceo meč, a razlika je najviše iznosila 20 poena sredinom treće četvrtine.

Prva četvrtina donela je izjednačenu, borbenu utakmicu na obe strane terena pred punom halom „Aleksandar Nikolić“. Ekipe su se u uvodnim minutima smenjivale u vođstvu, da bi Zvezda sredinom deonice uspostavila kontrolu i počela da „gradi“ prednost.

Crveno-beli posle prvog poluvremena imali prednost od 12 poena, 43-31.

Prvo poluvreme obeležila je sjajna borbenost Branka Lazića koji se u borbi za loptu bacio u publiku i dobio ovacije navijača u hali „Aleksandar Nikolić“, a najefikasniji posle 20 minuta bili su Kuzmić sa 14 i Simonović sa 13 poena.

U trećoj deonici, poenima Simonovića i Dženkinsa, nakon toga i „vezanim“ trojkama Gudurića, Crvena zvezda je stekla dvocifrenu prednost i uspevala da je održi tokom finiša utakmice, i pored činjenice da su gosti pretili trojkama Vranješa, crveno-beli su mirnom završnicom savladali goste iz Podgorice.

Trener Dejan Radonjić na početku konferencije prvo se osvrnuo na fantastičan ambijent i ispunjenu dvoranu:

Moram na početku da se zahvalim navijačima na ambijentu koji je bio izvanredan. S obzirom na veličinu i težinu utakmice bilo nam je bitno i značajno da i oni budu tu. Zahvalan sam im na tome!Imamo težak ritam utakmicama pred nama. Dolazi Olimpijakos, pa idemo u Barselonu, pa u Podgoricu, pa Uniks. To nije teško… to je… Ali, borićemo se, kao što smo se i do sada borili. Daćemo sve od sebe da budemo dobri. Taj ritam retko ko može da razume koliko je težak, možda nas 20 koji smo u tom ritmu„, rekao je trener crveno-belih, koji je nakon toga odgovorio i na pitanje novinara o zdravstvenom stanju Stefana Jovića:

Rekao sam da je Jović bolje, ali sada se i na povredu nadovezala bolest. Nadam se da neće da ga „prikuje“ za krevet. Da je ovo „igrica“ i da ga onda ubacimo, ali bez treninga ne može da bude u timu. To nije dobro za ekipu, ali ni za njegovo zdravlje. O njegovom stanju znaćemo više tokom nedelje„, rekao je trener crveno-belih, koji će nakon tromesečne pauze prvi put izvesti ekipu na parket „Kombank arene“ u ponedeljak uveče, pred evroligašku utakmicu sa Olimpijakosom u sredu od 19 časova.

Polufinale plej-ofa, ABA liga prvi meč

CRVENA ZVEZDA MTS – BUDUĆNOST VOLI 82-67 (21-17, 22-14, 19-18, 20-18) – 1:0

Beograd, dvorana „Aleksandar Nikolić“.
Gledalaca: 5.987
Sudije: Radović, Herceg, Juras

CRVENA ZVEZDA: Volters 7 (1sk 5as), Tompson 2 (2sk), Dangubić 5 (5sk), Mitrović (2sk 3as), Lazić 2 (3sk 3as 1ukl), Dobrić, Simonović 18 (2sk 1as 2ukl), Rakićević, Dženkins 8 (3sk 6as 3ukl), Gudurić 18 (2sk 2as), Kuzmić 14 (3sk 2as 1ukl), Bjelica 8 (1sk 3as 1ukl). Trener: Dejan Radonjić

BUDUĆNOST: Rejnolds 3, Vilijams 4, Suad Šehović 7, Subotić 5, Sead Šehović 2, Gordić 4, Ilić 3, Savović 7, Klasen 12, Nikolić 4, Popović 5, Vranješ 11. Trener: Ilias Zuros

Tok meča

Veoma borben početak utakmice uz nekoliko izgubljenih lopti na obe strane, ali vodi Zvezde nakon pet minuta sa 10:7. uz dve postignute trojke.

Veliku borbenost ispoljio je Branko Lazić koji je u borbi za jedu loptu u napadu uleteo u stativ za snimanje i novinare, te je morao zbog povreda da napusti teren. Videćemo da li će se Zvezdin bek vraćati u igru. Vodi Zvezda 13-12.

21-17 vodi naš tim nakon prve četvrtine. Sam njen finiš obeležile su trojke Dženkinsa i Simonovića kojima se Zvezda odlepila na +6, ali je Budućnost u poslednjoj sekundi napada sa distance smanjila na -4. najefikasniji za sada Dženkins sa 6 i Simonović sa 5 postignutih poena.

I dalje prednost za izabranike Dejana Radonjića koji ponovo imaju +6, 27-21. Simonović je već dvocifren u 15. minutu sa 10 postignutih poena.

41-31 za Zvezdu nakon prve dve četvrtine. Odlično je odigrao naš tim u poslednjih nekoliko minuta i napravio dvocifrenu prednost pred odmor. Najefikasniji su Kuzmić sa 14 i Simonović sa 13 postignutih poena, od kojih su neke trojke zaista bile više nego efekte i sa dobrih 7-8 metara.

28. minut igre, Zvezda ima 14 poena prednosti, ali je ta prednost do nedavno bila čak i veća te je Dejan Radonjić zatražio tajm-aut.

75-59 vodi Zvezda u 35. minutu igre. Naš tim drži prednost i gosti za sada nemaju rešenje kako da dođu do smanjenja razlike. Simonović ima 18 poena.

Priveo je naš tim ovaj meč kraju bez nekih uzbuđenja ili neizvesnosti. Meč je završen sa 82-67, a najbolji u našim redovima bili su Simonović i Gudurić sa po 18 postignutih poena, 14 je imao Kuzmić, po 8 Bjelica i Dženkins.