Архива

Црвено-бели у 1/4 финалу ЛЕН Купа! Црвена звезда – Орадеа 8:6

Играчи Црвене звезде на загревању

За нешто више од 45 минута, на базену спортског центра „Милан Гале Мушкатировић“ почеће меч 1/8 финала ЛЕН Купа између Црвене звезде и румунске Орадее.

Сајт www.mojacrvenazvezda.net на овој страници текстуално ће преносити дешавања директно са базена. Навијачи се већ окупљају, тако да се очекује паклена атмосфера и надамо се, пролаз наше екипе међу 8 најбољих екипа овог такмичења!

Ово је, иначе, трећи меч ове две екипе у последња два месеца. Занимљиво, пре тачно два месеца (9.септембра), Румуни су били бољи (7:5). Данас, међутим, очекујемо сасвим другачији исход.

Састави тимова:

Црвена звезда: Пијетловић, С.Рашовић, Стојчић, Ивошевић, Кљајевић, Милијановић, Аврамовић, В.Рашовић, Ранђеловић, Филиповић, Васовић(к), Аксентијевић, Драксимовић.

Орадеа: Барат, Самуила, Баидок, Николае, Киовану, Поповићи, Хазар, Бузила, Гибан, Моностори, Кадар, Дунка, Крту.

Базен је већ солидно попуњен, развијени су барјаци, очекује се паклена атмосфера. Одзвања песма „Све што сад хоћемо је…“ Напред, Звездо!

Прва четвртина:

Први напад ће имати гости. Прва одлична интервенција Пијетловића. Ништа од нашег напада, лопта за Румуне, који не успевају да га реализују.

Фантастичан амбијент на трибинама!

Трећи минут: Гооооооол! Играч више и погодак, Југа Васовић!

Гоооооооооо! Румуни у нападу, играч више и то је 1:1. Николае стрелац.

Пети минут: Гоооооооооол! Југа Васовић још једном!

Греше гости у нападу, лопта за наш тим на почетку шестог минута. Аксентијевић погађа пречку! Пијетловић брани ударац Румуна, наши у нападу и то је искључење!

Напад Румуна, играч више, али брани Гојко, још једном! Лопта опет за госте и нови играч више. Гол за Румуне, ипак 2:2, погодак Ранђеловића судије нису признале!

Последњи минут, напад нашег тима. Играч више и гооооооол! Вук Рашовић прецизан! 3:2 за Звезду!

Одбранили су се наши момци, завршена је прва четвртина, резултат 3:2!

Друга четвртина:

Први напад имаће наш тим! Контрафаул, лопта за госте. Румуну промашују, али корнер за њих! Фантастичан лоб и гол, 3:3.

Почиње други минут другог дела. Напад за нас.

Гоооооооооооооол, Васовић 4:3!

Румуни нападају. Лопта на центра, али ништа од тога, Звезда има лопту! Ништа од свега, играч више за госте и нови корнер. Снаге су изједначене. Преко гола пуцају гости, наш напад!

Почео је четврти минут. Обострано искључење, и даље лопта за Звезду. Контрафаул и напад за госте. Брани Пијетловић, нови корнер! Лопта за нас, контрафаул Румуна!

Пети минут је почео, фаул нашег центра, гости у нападу. Искључење Милијановића, брани Пијетловић! Поново лопта за госте, али ништа од свега! Грешка наших, затим искључење, играч више за Румуне. Тајм-аут Дејана Савића.

Румуни постижу гол, то је 4:4, Георгиу

Последњи минут у првом делу, играч више за Звезду. Промашај Аксентијевића, гости нападају.

Контрафаул, 14 секунди до краја.

Гооооооооооооол! Марко Аврамовић уз помоћ голмана и стативе постиже гол!

Прво полувреме је завршено резултатом 5:4 за Звезду!

Друго полувреме је почело, лопта за Звезду! Контрафаул, гости имају лопту. Ништа од свега, лопта за нас, играч више! Промашај Аврамовића, лопта за Румуне, други минут треће четвртине је у току.

Почиње трећи минут, лопта опет у поседу Звезде.

Гооооооооооол, Аксентијевић из петерца! 6:4!

Румуни шутирају, Пијетловић брани. Нови напад за госте, још једном Гојко скреће лопту корнер! Трећи напад заредом, али опет сјајан Гојко! Наши не користе напад, Румуни крећу напред. Шут поред гола!

Почиње пети минут!

Напад Црвене звезде, брани Барат и то је корнер. Промашај наших.

Шести минут почиње, искључење Васовића, али стара прича, брани Гојко!

Искључење за госте, Деки Савић тражи тајм-аут. Шанса да се наш тим потпуно резултатски одлепи! Седми минут трећег дела у току.

Гоооооооооооооооол! 7:4, Страхиња Рашовић! Осетљива предност нашег тима.

Играч више за госте, али фантастични Пијетловић! Јунак меча је овај момак!

Последњи минут почиње, наши у нападу! Ипак ништа од свега, последња шанса за госте у овом периоду! Пијетловић још једном брани! Какво вече за нашег голмана!

Крај трећег дела, 7:4!

Почиње одлучујући период. Наш тим има велику предност!

Први напад за нас! Грешка и Румуни су у поседу лопте. Шут поред гола!

Звезда напада  на старту другог минута последње четвртине, али шут поред гола. Још нешто више од 6 минута до краја. Све ближе четвртфиналз наш тим!

Промашај Румуна који као да су се предали!

Гооооооооооооооооол! Вук Рашовић! Чини се да је све решено! То је 8;4!

Румуни нападају, али несавладив је Гојко Пијетловић. Напад за нас, нешто више од 5 минута до краја! Судија не свира прекршај, напад за госте. Играч више, зицер и то је 8:5.

Наш тим у нападу на четири минута до краја. Украдена лопта за госте. Искључење Стојчића, нападају гости. Тајм-аут.

Први димови на трибинама, песма од старта не престаје!

3:47 до краја, играч више за госте. Ништа од свега, наши делфини нападају! Узимају нам лопту, Румуни нападају, тачно 3:00 до краја.

Брани Гојко Пијетловић! У наставку, наши имају напад, искључење за Румуне! Тајм-аут Савића! Можда је тренутак да се дефинитивно реши питање победника! Брани Барат, лопта опет за нас. Ипак промашај.

Брани Гојко, последњи минут почиње, славље почиње! Наш тим је у 1/4 финалу!

Утешни гол за госте, коначан резултат је 8:6!