Crvena zvezda je u okviru 7.kola u „Šumicama“ trijumfovala  nad Rudarom iz Kostolca rezultatom 34:26 (17:13).

Nakon poraza u derbiju od Partizana izabranici trenera Nenada Peruničića su pokazali zadovoljavajuću reakciju i uspeli da bez većih problema ostvare treći trijumf u sezoni. Prvih 20. minuta meča ekipa iz Kostolca je pružala snažan otpor ali je onda Zvezda serijom od četiri gola okrenula rezultat u svoju korist i držala meč pod kontrolom u nastavku. Nakon rezultata 17:13 na poluvremenu u drugom delu igre rukometaši Crvene zvezde su postepeno povećevali prednost do maksimalnih osam golova koliko je bilo na samom kraju.

Trener Nenad Peruničić je pružio priliku svim igračima a najefikasniji u dresu  Zvezde bio je Đorđijević sa 7 postignutih golova, Laković je postigao 6, Nikolić i Bugarinović po 4 gola a Hercegovac 3 gola.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje ekipi Obilića.