Домаћа такмичењаОдбојка

Ћелић блокирао Јединство

Звезда је уписала нову победу у Суперлиги, овога пута на гостовању Јединству из Старе Пазове. Помучили су се пулени Жељка Булатовића не би ли дошли до сва три бода, али сјајни средњи блокер Милан Ћелић просто је разоружао противнички тим.

Резултатска клацкалица с почетка меча, трајала је до краја првог сета. Гости су имали константну предност од два до четири поена (15:17, па 16:20), али је упорни домаћин нон стоп претио (19:21, па 19:23 и 21:23). Стигла је Звезда до прве сет лопте (21:24), а искористила тек трећу, након тајм аута Жељка Булатовића.

У другом сету водила су црвено-бели све до 17:15, када је домаћин везао серију од (5:0), заваљујући неколико грешака из напада, Звездиних играча. После тајм аута гостију (20:17), момци са Маракане су претили (22:20), а онда још два везана поена Пазовчана за изједначење.

Права драма виђена је у трећем периоду. Звезда је у завршницу ушла са велика три поена предности (24:21), али су грешке Копривице помогле домаћину да изједначи (24:24). Уследила је игра нерава, црвено су бели пропустили још три сет лопте, али је Милан Ћелић седму претворио у вођство од 2:1. Изблокирао је коректора Мицића за 29:27.

У четвртом сету није било неизвесности. Повело је Јединство 4:0 и 7:4, али је Звезда већ на 7:7 стигла до преокрета у овом мечу. Сјајном игром у одбрани, где је предњачио либеро Вујић, црвено бели су ушли у ритам, који им је донео вредну победу и важна три бода после два узастопна пораза.

Јединство – Црвена звезда 1:3 (23:25, 25:21, 27:29, 18:25)

Дворана: ХС „Стара Пазова”. Гледалаца: 400. Судије: В. Симоновић (Крагујевац), Д. Рогић (Београд). Трајање меча: 107 минута.
ЈЕДИНСТВО СП: Шкрбић 12 (21-11, 1 гр, 2 изб, 1 бл, 5 сг, 41 пријем, 1 гр), Матић 12 (7-5, 6 бл, 1 ас, 2 сг), Мајсторовић 11 (22-9, 3 гр, 6 изб, 2 ас, 15 пријема, 1 гр), Мицић 22 (46-20, 5 гр, 6 изб, 1 бл, 1 ас, 1 сг), Драпшин 5 (8-3, 2 бл, 1 сг), Матијашевић 3 (1-1, 1 бл, 1 ас, 4 сг), Јанковић (либеро, 26 пријема), Манојловић 4 (4-2, 2 ас, 1 сг), Младеновић (либеро, 4 пријема). Нису играли: Вуксановић, Илијин. Тренер: Жељко Вукелић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Копривица 10 (19-9, 3 гр, 2 изб, 1 бл, 1 сг, 22 пријема, 3 гр), Милутиновић 11 (14-7, 1 гр, 2 изб, 4 бл, 1 сг), Јаковљевић 15 (19-12, 1 гр, 2 изб, 1 бл, 2 ас, 3 сг, 19 пријема, 1 гр), Митић 1 (1 бл, 2 сг), Петковић 23 (44-21, 4 гр, 4 изб, 2 бл, 5 сг), Ћелић 14 (10-9, 1 гр, 5 бл), Вујић (либеро, 27 пријема, 2 гр), Стоиловић (2-0, 1 изб, 1 сг, 8 пријема), Перић (2 пријема). Нису играли: Околић, Пајић, Буцуљевић. Тренер: Жељко Булатовић.