FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Шампиони АБА лиге тријумфално започели своју нову мисију

Црвена звезда мтс – Дунав 101:60  (26:15, 33:16, 23:20, 19:9)

У првом колу кошаркашке Суперлиге Србије Црвена звезда је дочекала екипу Дунава из старих Бановаца.

Од 13 играча регистрованих за Суперлигу ван састава за овај меч је остао Алекса Раданов. Милан Томић је сусрет започео петорком Давидовац, Берон, Лазић, Фаје и Оџо. Звезда утакмицу отвара шутем за три поена, прво погађа Фаје а потом и Лазић за вођство од 6:0. Нема превише висине у центарској линији Дунава због чега често скупљају у рекету што доводи до отворених позиција у шуту за три играча Црвене звезда. Са друге стране Звезда је затворила свој рекет па се и гости, више из немоћи да ураде било шта друго, најчешће одлучују за шут са дистанце. Без много успеха. Средином прве четвртине при резултату 12:4 тренер Дунава Митар Ашћерић тражи први тајм аут на мечу. На три минута до краја прве четвртине црвено-бели први пут одлазе на двоцифрену разлику и настављају да одржавају предност у лаганом ритму за коначних 26:15 након првих 10 минута игре.

Друга четвртина почиње великом серијом Звезде. Гости никако не успевају да нађу пут до коша. Након ефектног закуцавања Добрића на пас Риверса са пола терена тренер Дунава при резултату 33:15 траши тајм аут. Доминација Звезде  у сваком сегменту кошаркашке игре се наставња и предност константно расте. Дунав своје прве поене у другој четвртини постиже тек након 5,5 минута игре. Узвраћа Кешељ тројком и црвено-бели први пута на мечу пробијају границу од 30+ поена у своју корист. Дунав у финишу другог периода игре успева донекле да смањи предност Звезде и на одмор се одлази при резултату 59:31.

Прве поене у трећој четвртини постиже Бранко Лазић са линије слободних бацања. Звезда рутинском игром одржава стечену предност на око 30 поена без обзира на то што је Дунав у другом полувремену ухватио ритам игре у нападу и подигао своје проценте шута за три поена. Игра се практично кош за кош и у таквом ритму се трећа четвртина завршава резултатом 82:51.

Завршну четвртину поенима отвара Бориша Симанић. Следи пар грешака кошаркаша Дунава које играчи Милана Томића кажњавају брзим поенима из транзиције па је Митар Ашћерић принуђен да при резултату 88:53 затражи тајм аут. Следи период са пуно промашаја на обе стране терена који прекида играч Дунава Никола Ковачевић. Следе закуцавања прво Кешеља а након тога и Добрића која приморавају тренера Дунава да затражи нови тајм аут. И након тога предност Звезде даље расте и убрзо прелази и границу од 40 поена разлике. На крају меча на семафору стоји 110:60.

Шампион Јадранске лиге је мисију одбране титуле првака Србије започео убедљивим тријумфом.

Црвена звезда мтс: Оџо 11, Лазић 7, Давидовац 4, Фаје 5, Берон, Ненадић 9, Симанић 9, Кешељ 5, Човић 3, Добрић 13, Риверс 17, Ристић 18

Дунав: Николић 11, Миљковић 2, Ивић 7, Симић 7, Шишић 5, Ћирковић 3, Грушановић, Драшковић 2, Шућов 5, Жигон 9, Ковачевић 3, Белоица 6