Featured Važne vesti Važno Vaterpolo Najnovije Obaveštenja

Vaterpolisti poraženi od Juga

Kao što je portal mojacrvenazvezda.net već najavio, u drugom kolu regionalne lige zakazaan je meč drugog kola regionalne vaterpolo lige između BVK Crvena zvezda i VK Jug na bazenu Milan Gale Muškatirović.

Gosti su bili bolji i pobedili ovaj meč sa 12:6. Zvezda je igrala bez kapitena Rađena, imala je mnogo više isključenja i mučila se u napadu. Iako bi se moglo reći da je gostima moglo biti suđeno još neko isključenje mora se reći da su odigrali dobru odbranu na koju Zvezda nije imala odgovor.

Prva do vođstva stigla je Zvezda već nakon svog drugog napada na utakmici. Nakon igrača više, lopta je stigla na levi bok do Marka Jankovića koji pogađa pod prečku. Gosti uzvraćaju u istoj situaciji kada je isključen Martinović, brzo je Jug realizovano još čini se nedovoljno postavljenu odbranu Zvezde u to je 1:1. Ovaj period igre protekao je u jakim odbranama i istakli su se golmani odbranivši dosta šuteva doduše iz ne baš izglednih pozicija. Nakon jedne takve odbrane otvorila se kontra gostiju i prebačaj sa leve strane na desnu nisu stigli da zatvore vaterpolisti Zvezde i to je vođstvo gostiju.

Nakon 30 sekundi igre u drugoj deonici igrač više za goste. Najpre pogađaju prečku ali im se lopta odbija u posed i u nastavku akcije lep gol šutom daljine za 1:3.Usledili su neuspešni napadi na obe strane a nakon neuspešnog napada gostiju trener Zvezde traži tajmaut. I to se ispostavilo kao dobar potez jer je Zvezda izborila igrača više koji realizuje Martinović iz skoro identične pozicije kao Janković smanjuje na 2:3. Mučila se Zvezda a sada i potpuno stala u napadu. Tako da do kraja ove četvtine još dva gola za goste, prvo brza realizacija igrača više nakon druge lične greške Tankosića a onda golman gostiju brani šut Zvezdi i brzo upošljava saigrača koji pliva jedan na jedan sa golmanom Zvezde i postiže lako gol. 2:5 na kraju poluvremena.

Već nakon dvadesetak sekundi igre u trećoj deonici gosti uvećavaju prednost. Sa desnog boka stiže lopta do sidraša, pored njega je igrač Zvezde ali plašeći se isključenja odigrava nedovoljno jako i igrač gostiju uz dosta muke ipak postiže gol i to je 2:6. Nižu se isključenja za Zvezdu. Nakon pokušaja da izblokira šut igrača gostiju, biva isključen Vuk Milojević i gosti postižu gol iz izgledne pozicije. Nakon isključenja Ilića, gosti dobro kombinuju i uspevaju da dodaju do sidraša kome nije bilo teško da savlada golmana Zvezde. Do kraja ove deonice po gol na obe strane, najpre gol gostiju, koji su uspeli da izigraju  našu odbranu i dodaju do sidraša, koji iako isprva okrenut leđima golu uspeva da se okrene i ubaci loptu u gol. I onda konačno gol Zvezde. U situaciji sa igračem više, lopta dolazi na levi bok do Tankosića koji precizno šutira i postavlja konačan rezultat nakon treće deonice – 3:9.

u četvrtoj deonici Zvezda postiže jednak broj golova kao u prethodne tri. Najpre nakon nešto više od minut igre u poslednjoj deonici, pas ka centru Zvezde rezultira isključenjem igrača gostiju i petercem za Zvezdu koji realizuje Marko Janković. 4:9. Onda je usledila serija od čak 3 gola gostiju za visokih 4:12, da bi na dva i po minuta do kraja Petar Kasum iskoristio situaciju sa igračem više i pogodio sa desnog krila – 5:12. Na ulasku u poslednji minut meča, imala je Zvezda napad a Marko Janković bio pod pritiskom gostujućeg igrača koji je igrao odbranu na ivici faula. Iskoristio je Marko trenutak i podigao se na šut i pogodio iz teške pozicije i postavio konačan rezultat meča – 6:12.

Bazen: Milan Gale Muškatirović

Sudije: Andrej Franulović (Hrvatska) i Lazar Anđelić (Srbija)

BVK Crvena zvezda: Mišović, Tankosić, Kasum, Gligorijević, Vasin, Ilić, Adžić, Janković, Stojanović, Milojević, Gusarov, Radović, Ivanov, Martinović

Jug: Popadić, Macan, Fatović, Lončar, Kržić, Garsija, Lozina, Merkulov, Papanastasiou, Žuvela, Benić, Obradović, Jarak, Čulina.

Strelci: BVK Crvena zvezda: Tankosić 1, Kasum 1, Janković 3, Martinović 1.
Jug: Fatović 1, Lončar 2, Kržić 1, Lozina 2, Merkulov 2, Papanastasiou 2, Žuvela 1, Obradović 1

Isključenja: BVK Crvena zvezda 12, Jug 9.

Peterci: BVK Crvena zvezda 1(1), Jug 1(1).