FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Бодови остали крај Ибра

Претходног викенда кошаркашице Црвене звезде оствариле су историјску победу од 112 поена разлике над екипом суботичког Спартака. Очекивало се да ће на крилима тог тријумфа црвено-беле одиграти и на гостовању актуелном државном шампиону, али се наше девојке из Краљева враћају без бодова.

ЖКК Краљево 1999 – ККЖ Црвена звезда Комбанк 77:60 (15:16, 17:11, 21:17, 24:16)

Прва четвртина је донела егал и резултат и борбу. Краљево је имало почетну предност 7-3, брзо су одговориле црвено-беле, а серијом са пенала Нађа Недељков донела предност Звезди након 10 минута игре, 15-16.

Мини серијом Милице Бојовић и Нађе Недељков црвено-беле су стигле до четири поена плуса (19-23), које су контролисале до финиша полувремена. Анамарија Стојичић је тројком приближила своју екипу, Рачићева и Гобељићева креирали серију 6-0, а управо је Драгана Гобељић донела +5 Краљеву за крај првог полувремена, 32-27.

Покушавале су Краљевчанке да се мини серијама одлепе, али црвено-беле су одбијале налете и одржавале прикључак све до завршнице трећег квартала. Одговорност је преузела најискуснија играчица, Драгана Гобељић је везала пет поена, а затим и тројку на истеку треће четвртине за 53-44 пред последњих десет минута.

Тројка Гобељићеве је покренула велику серију Краљева, укупно 18-0, која је и преломила сусрет, (68-44). До краја меча црвено-беле су смањиле минус серијом 9-2 до коначних 77-60.

Најефикаснија је била Марија Авлијаш са 12 поена, дабл-дабл је остварила Милица Бојовић – 10 поена, уз 10 скокова, 10 поена је убацила и Нађа Недељков.

Црвену звезду очекује дуел са екипом КЖК Партизан 1953 наредног викенда.

Дворана: „Кутија шибица“ на Ибарском кеју
Судије: Недељковић (Ниш), Петковић (Шабац), Петронијевић (Крагујевац)
ЖКК КРАЉЕВО 1999: Миловановић 2, Гобељић 35 (14 ск, индекс 46), Брајковић 10 (16 ск), Вингејт 5 (9 ас), Рачић 13 (6 ск), Арсовић, Јовановић, Биочанин, Стојичић 10 (5 ас), Тришовић 2, Маринковић, Јанић
ККЖ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА КОМБАНК: Наумчев 3, Катанић 7 (11 ск, 4 ас), Милановић, Бошњаковић, Деурић, Спасовски 8, Јанковић 8, Недељков 10, Ристић, Бојовић 10 (10 ск), Авлијаш 12, Зечевић 2