Кадетска селекција ККЖ Црвена звезда Комбанк успешно је стартовала у 2021.години, десетом победом у Триглав женској кадетској лиги над Радничким у Крагујевцу, 92-43 (21-4, 20-11, 20-12, 31-16).

Црвено-беле наде су наставиле са старим навикама у новој години и задржале максималан учинак након десет кола, уз утакмицу мање. Радује повратак Тамаре Ромчевић на паркет после дуже паузе, док је изостала капитен Сара Васиљевић због повреде.

Практично је већ у првих десет минута све решено. Екипа Немање Планојевића је од старта наметнула свој ритам, серијом 16-0 у раној фази стекла двоцифрену предност, коју је повећавала до самог краја, а на истеку првих десет минута резултат је износио 4-21.

И у наставку су у великим серијама црвено-беле контролисале ритам утакмице и резултат. На полувремену је предност износила 15-41, на крају трећег квартала 27-61, а у последњих десет минута су погађале из свих позиција до максималних 40-92. Коначан резултат поставила је тројком Андријана Вуковић, 43-92. Тренер Планојевић је указао прилику свим девојкама на које се рачунало за овај меч.

Најефикаснија је била Ана Милановић, уз дабл-дабл учинак: 14 поена, 13 скокова. Свој нови дабл-дабл уписала је и Јована Јевтовић – 12 поена, уз 15 ухваћених лопти. По 12 поена су убациле и Дуња Зечевић и Симона Матић (8ас), Теодора Ивановић 11, двоцифрена са 10 поена била је Тара Дацић.

У наредном колу следи гостовање у Сремској Митровици, екипи Срема.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Кнежевић 9 (5ск 1укл), Улемек 7, Вукша 2, Ивановић 11 (7ск 1укл 1блк), Данић 2 (4ск 4ас 1укл), Зечевић 12 (5ск 3ас 4укл), Матић 12 (5ск 8ас 5укл), Дракул 1, Ромчевић (3ск 2укл 1блк), Милановић 14 (13ск 3укл), Јевтовић 12 (15ск 1укл 2блк), Дацић 10 (7ск 3ас 3укл). Тренер: Немања Планојевић.