FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

ПАО декласиран у београдском храму кошарке

У утакмици 8. кола Евролиге кошаркаши Црвене звезде мтс дочекали су у дворани „Александар Николић“ грчког великана, екипу Панатинаикосa ОПАП. Након 40 минута рапсодије црвено-белих кошаркаша, пулени тренера Дејана Радоњића савладали су шестоструког шампиона Европе са чак 33 поена разлике, а куриозитет целокупног сусрета је чињеница да у гости из Атине за 40 минута игре убацили свега 48 поена.

Црвена звезда мтс – Панатинаикос ОПАП 81:48 (21:8, 18:18, 18:10, 24:12)

У фантастичној атмосфери пред више од 6.000 навијача у дворани “Александар Николић” црвено-бели су после четири везана пораза у Евролиги, на најбољи начин прекинули лош низ и стигли до треће победе!

Шампион Србије и АБА лиге је сада на скору 3-5 у елитном такмичењу, а у наредном колу поново у “Штарк Арени” дочекује екипу АСВЕл-а.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде која је доминирала у овој утакмици, одиграла фантастично у одбрани и разноврсно у нападу, били су Волтерс са 18, Холинс са 11 и Калинић са 10 поена.

На другој страни у екипи Панатинаикоса који је на овој утакмици доживео четврти узастопни пораз од Црвене звезде, Мејкон је убацио 15, Сент Рос 10. У ноћи велике победе у којој је екипа Црвене звезде мтс водила након прве деонице са чак 21-8 и доминирала у сваком сегменту утакмице ово је била 50. победа тренера Дејана Радоњића у Евролиги, и 100. наступ Огњена Добрића у најелитнијем такмичењу.

Дворана: „Александар Николић“
Гледалаца: 6.753
Судије: Луиђи Ламоника, Леандро Лезкано, Ђорди Алијага
Црвена звезда мтс: Лазаревић, Волтерс 18, Ускоковић 2 (5ск), Давидовац 8 (4ск), Митровић 8, Лазић 4, Калинић 10, Добрић 8 (4ск, 3ас), Холинс 11 (5ск, 3ук), Симоновић 5, Кузмић 7 (8ск), Цирбес.
Панатинаикос ОПАП: Пери 5, Мејкон 15 (5из), Папајанис 8, Бохоридис, Папапетру 6, Ферел, Каселакис, Вајт 2, Флојд 2, Еванс, Манцукас, Сент Рос 10.

Већ у недељу екипу Црвене звезда мтс очкује гостовање у Задру, а наредног четвртка црвено-бели дочекују АСВЕЛ у Штарк Арени од 19 часова.