Trabzon – Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi od ekipe Trabzona rezultatom 2:1, u okviru drugog kola grupne faze Lige Evrope. Jedini pogodak za naš tim postigao je Veljko Nikolić u finišu susreta.

Stadion: „Šenol Guneš“, Trabzon.

Sudija: Saša Štegeman (Nemačka).

Strelci: Hamšik u 16. i Trezege u 68. minutu za Trabzon, a Nikolić u 89. minutu za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni: Đanini, Elmali (Trabzon), Kangva, Sanogo, Katai (Crvena zvezda).

Crveni karton: Kangva (Crvena zvezda).

Trabzon: Čakir, Striger Larsen (od 70. Ugo), Bartra, Densvil, Elmali, Hamšik (od 61. Bardi), Siopis, Bakasetas, Trezege, Đanini (od 79. Lahtimi), Gomez (od 61. Omur (od 79. Bozok)).

Rezerve: Tepe, Moradoglu, Bozok, Omur, Ugo, Unuvar, Bardi, Erdogan, Haspolat, Lahtimi.

Crvena zvezda: Borjan, Srnić (od 46. Katai), Eraković, Milunović, Dragović, Rodić, Sanogo (od 59. Ibrahim), Kangva, Kanga (od 83. Pankov), Bukari (od 70. Nikolić), Pešić (od 59. Kulibali).

Rezerve: Popović, Vasiljević, Gobeljić, Pankov, Azarov, Nikolić, Ivanić, Ibrahim, Ben, Mitrović, Katai, Kulibali.

Izabranici Miloša Milojevića su dobro ušli u utakmicu, a već u trećem minutu je malo nedostajalo da se rezultat promeni. Pešić je dobro pratio kretanje lopte i umalo iskoristio grešku domaće defanzivne linije, ali je Čakir u poslednjem trenutku uspeo da interveniše ispred našeg centarfora. Igralo se dosta otvoreno na obe strane, a u 11. minutu su ponovo zapretili naši fudbaleri. Kanga je uposlio Bukarija, koji je probio po desnoj strani i sjajno centrirao na peterac, ali je čuvar mreže domaćih reagovao i uhvatio loptu.

Ipak, domaći su prvi došli do prednosti u 16. minutu, kada je glavom pogodio Hamšik nakon utrčavanja na drugu stativu posle centaršuta Trezegea. Nastavili su crveno-beli da pokušavaju, a u 18. minutu je još jednom zapretio Bukari. Ponovo je brzonogi krilni napadač ušao po desnoj strani i poslao oštar pas na prvu stativu, ali je Čakir uspeo da prvi stigne do lopte. Novo uzbuđenje viđeno je u 33. minutu, nakon odlične kontre naše ekipe. Kangva je sjajno „povukao“ kontra napad i u pravom trenutku poslao pas u prostor za Bukarija, koji je iskosa sa ivice kaznenog prostora sjajno gađao dalji ugao, ali je golman domaćih krajnjim naporima uspeo da skrene loptu preko gola. Do odlaska na pauzu igralo se malo mirnije, te se rezultat nije menjao.

Menjao je od starta drugog poluvremena Miloš Milojević, pa je tako od 46. minuta priliku dobio Katai, koji je u igru ušao umesto Srnića, dok su se u nastavku na terenu našli i Kulibali i Mustafa, koji su zamenili Pešića i Sanoga. Zaigrali smo u nešto drugačijoj formaciji u odnosu na prvo poluvreme, ali usledili su problemi za naš tim u 64. minutu, kada je Kangva isključen, te su crveno-beli ostali sa igračem manje na terenu. U 68. minutu, domaći su povisili prednost, preko Trezegea koji je pogodio rašlje Borjanovog gola i udvostručio prenodst domaćih.

Ukazao je Milojević do kraja meča šansu i Nikoliću i Pankovu, a upravo mu je talentovani vezni fudbaler vratio na najbolji mogući način. Nakon sjajne akcije, Ibrahim je ostavio pas u sredinu, a Nikolić se sjajno snašao i preciznim udarcem „smestio“ loptu uz desnu stativu.

The post Trabzon – Crvena zvezda 2:1 (1:0) appeared first on SD Crvena zvezda.