ВажноКошаркаНајновије

Велика победа Црвене звезде у Пиреју!

Кошаркаши Црвене звезде мтс савладали су у гостима Олимпијакос резултатом 86:90 (22:21, 23:20, 17:24, 24:25). Изузетно занимљива и неизвесна утакмица у којој је наша екипа однела велику победу.

Најефикаснији у редовима Звезде је био Вилдоза са 22 поена уз 8 асистенција, док су одлични били Петрушев са 14 и Митровић са 13 убачених поена.

Утакмица је отворена тројком Бранка Лазића, док се након тога Олимпијакос нешто боље снашао захваљујући пре свега тројкама, те повео 11:5. Звезда је имала одговор на овај налет домаћина, те је кошевима Недовића, Митровић и Лазаревића вратила предност на своју страну (11:12). Иста ова три играча су заслужна за нови налет наше екипе који је направио серију 4:9 за осетнију предност (15:21). Сам крај деонице је припао домаћину који је поново дошао до предности 22:21.

Наставак меча креће јако лоше по нашу екипу која је противнику дозвољавала отворене шутеве и скокове у нападу, што је омогућило Олимпијакосу да се одвоји на нешто већу разлику (31:24). Домаћин је у наставку тројкама дошао до прве двоцифрене пресности (42:30). Од овог момента Звезде креће да игра значајно боље на оба краја терена, те серијом 3:11 одлази на полувреме уз мали заостатак од сано четири поена (45:41).

Двоцифрен на полувремену је био Недовић са 10 поена, док су по осам додали Митровић (уз 6 скокова) и Лазаревић.

Одлична кошарка играла се у наставку меча, где се играло кош за кош, све до средине деонице (53:51) када се домаћин тројкама поново одлепљује на нешто већу предност (59:51). Од овог тренутка креће велики преокрет наше екипе која до краја ове четвртине прави серију 3:14 којом у последњу деоницу улази са три поена предности (62:65).

Огњен Добрић последњи квартал меча маестрално отвара, те са осам везаних поена доноси прво двоцифрено вођство Звезди (63:73). X фактор у овом делу меча је без дилеме био Филип Петрушев који је у одбрани све стизао, купио сваки одбитак испод нашег коша, уз чак четири блокаде, док је у нападу погађао готово све што је шутнуо. Пад у игри наше екипе се десио при резултату 67:78, када Олимпијакос прави серију 15:6 којом враћа егал (82:84). Кошаркаши Црвене звезде су смиреном игром у последњим тренуцима меча сачували предност, а најзаслужнији за то је Вилдоза који је убацио четири пенала у последњим секундама меча. Победа наше екипе 86:90.

КК Црвена звезда мтс: Холанд, Вилдоза 22, Лазаревић 8, Митровић 13, Лазић 6, Добрић 12, Радуљица, Илић, Недовић 12, Марковић, Петрушев 14, Бентил 3;

Олимпијакос: Слукас 14, Блек 14, Везенков 13…

Црвено-бели у недељу дочекују Борац у оквиру АБА лиге, док се Евролига наставља утакмицом против Барсе следећи петак у већ сада распродатом Пиониру.

The post Велика победа Црвене звезде у Пиреју! appeared first on СД Црвена звезда.