ВажноВатерполоНајновије

Звезда надиграла Војводину и преузела прво место пред плеј-оф

Ватерполисткиње Црвене звезде оствариле су важну победу, пошто су у дербију петог кола групе за пласман од 1. до 4. места победиле Војводину резултатом 11:9 (5:0, 3:3, 1:2, 2:4).

Црвено-беле су овим тријумфом преузеле прво место на табели и на тај начин су готово сигурно обезбедиле прво место пред почетак плеј-офа и предност домаћег терена у одлучујућим утакмицама.

Екипа Драгане Ивковић је одиграла невероватну прву четвртину, после које је водила са убедљивих 5:0, а неколико минута касније било је и 6:0. Редом су мрежу Николине Травар тресле Сесилија Диаз Меса, Ксенија Мојсева, Тијана Лукић, затим поново Диаз Меса, Јована Радоњић и Христина Илић.

Новосађанке су први гол постигле у 12. минуту утакмице, али је Илић потом својим другим голом из петерца вратила “+6”. Војводина је у наредним минутима пришла на 7:3, али је Звезда четири до пет голова предности одржавала све до почетка последње четвртине, када су Новосађанке ухватиле залет и са три брза гола дошле на само гол заостатка (9:8). Ипак, налет је прекинула Христина Илић, а затим је Јована Радоњић обезбедила победу.

Илић је са три поготка била најефикаснија, док су Радоњић, Диаз Меса и Лукић постигле по два гола, а Мојсева и Нађа Миленковић по један.

Звезда се до краја ове фазе такмичења још једном састаје са екипом Таша 2000, који ће јој бити ривал и у полуфиналу плеј-офа, где се играју укупно две утакмице. Потом следи финале плеј-офа средином маја, а титулу шампиона Србије освојиће екипа која прва стигне до две победе.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА 11:9 (5:0, 3:3, 1:2, 2:4)
Београд, базен: 25.мај. Судије: Сташа Илић и Милош Черовић. Искључења: Црвена звезда 10, Војводина 7. Петерци: Црвена звезда 3(3), Војводина 1(1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радојчић, Лазовић, Мојсева 1, Маринковић, Зелић, Дамјановић, Јашченко, Радоњић 2(1), Меса 2, Илић 3(1), Миленковић 1, Лукић 2(1), Антанасијевић. Тренер: Драгана Ивковић.

ВОЈВОДИНА: Травар, Швец 1, Елис, Фонети, Амлајева 1, Спасојевић, Попов 1, Савченко, Дамњановић, Хамзајева 5(1), Моћан 1, Андрић, Ћорда. Тренер: Слађана Дрезгић.

The post Звезда надиграла Војводину и преузела прво место пред плеј-оф appeared first on СД Црвена звезда.