ВажноНајновијеОдбојка

Звезда повела у полуфиналу плеј-офа

Одбојкаши Црвене звезде повели су у полуфиналној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге Србије пошто су у првом мечу славили против Карађорђа резултатом 3:2, по сетовима 25:19, 22:25, 25:23, 26:28, 15:9.

Црвено-бели су имали прилику и да раније заврше утакмицу, али су гости у четвртом сету успели да после велике борбе изједначе и меч уведу у пети сет. Звезда је одлучно ушла у одлучујући сет и на промени страна имала је три поена предности. Постепено је увећавала вођство и на крају славила са 15:9, односно 3:2.

Најефикаснији на утакмици био је коректор Црвене звезде Душан Николић са 28 поена. Александар Стефановић је уписао 18, а Омар Ахмед Дејо и Никола Жугић по 13 поена.

Полуфинална серија плеј-офа Суперлиге игра се на две победе, а Звездини одбојкаши воде са 1-0. Други меч је на програму у понедељак 8. априла од 19 часова у Тополи.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – КАРАЂОРЂЕ 3:2 (25:19, 22:25, 25:23, 26:28, 15:9)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 300. Судије: Зоран Радовановић и Владимир Цветковић. Трајање меча: 143 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бохарев 6, Кљајић 3, Лопар 9, Петровић 1, Ристић (либеро), Николић 28, Стефановић 18, Дејо 13, Степановић, Жугић 13. Нису играли: Илић, Поповић, Томашевић, Старовић. Тренер: Ивица Јевтић.

КАРАЂОРЂЕ: Антић, Радовић 9, Вујовић 1, Вемић 13, Смиљанић (либеро), Сташевић (либеро), Пришић, Шормаз 4, Бошњак 2, Надаждин 15, Бојовић 6, Бекрић 15. Нису играли: СТанић, Радовановић. Тренер: Невен Мајсторовић.

The post Звезда повела у полуфиналу плеј-офа appeared first on СД Црвена звезда.