КошаркаРегионална лига

Вукоичић: „Одбраном до резултата“

Влада Вукоичић

Црвена звезда апсолутно је надиграла Цибону. Изабраници Владе Вукоичића пружили су још једну веома добру партију, а стратег црвено-белих успео је да у овом мечу разигра још двојицу играча Симоновића и Митровића који ће бити од велике користи у наставку напорне сезоне:

-Ми смо дошли у Загреб након серије од седам победа. Знали смо да нас очекује тешко гостовање јер је Цибони ова утакмица била веома битна. Такође смо знали да можемо да добијемо утакмицу пре свега чврстом одбраном. Од првог минута смо контролисали меч и забележлили победу. Окрећемо се утакмици против Сасарија у среду, а Цибони бих пожелео много среће у наставку такмичења – рекао је Митровић после меча.

Тренер црвено-белих Влада Вукоичић није крио задовољство што И не чуди с обзиром да је Звезда тријумфовала први пут у Загребу после 10 година:

-Честитао бих играчима на победи и доброј игри. Направили смо договор да пре свега кроз одбрану дођемо до резултата. Нисмо баш добро почели, примили смо 15 поена у првих 6 минута. У остатку меча одбрана је била та која нам је омогућила да добијемо полувреме, и касније да контролишемо меч. Имали смо солидан напад у већем делу меча што се показало и кроз добар проценат шута. Почетком другог полувремена смо превише лежерно кренули у игру и тражили не баш тимска решења у нападу. Имали смо неколико изгубљених лопти у првих пар напада. Цибона се вратила у игру, али чим смо повратили тимски напад ми смо успевали шутевима и продорима да нађемо решење. Важна победа за нас. Идемо даље, покушаћемо да се што пре одморимо и наставимо са победама, као и до сада.

На питање да ли је ово била рутинска победе Звезде Вукоичић је одговорио:

– Имали смо проблеме на почетку другог полувремена и зато смо морали да мењамо играче и концепцију игре. Ипак, брзо смо се вратили и преузели контолу на терену. Играли смо у гостима против добре екипе. Цибона је вечерас играла добро, али ми смо били бољи зато што смо добро одрадили већину задатака. Рутинска или не, то није ствар за мене. Битно је то што смо имали идеју шта да радимо и да смо управо то и спроводил у дело.

Стратег Цибоне имао је много речи хвале на рачун црвено-белих:

-Црвена звезда је целим током сусрета била боља екипа. Пар минута добре игре у првој четвртини и почетком треће није било довољно да се добије утакмица. Наша немоћ се највише видела у проценту шута. Противник има физички јаче играче, сваки продор је носио много проблема. Резултат је такав, што се тиче одбране мислим да смо је солидно одрадили с обзиром да смо зауставили смо Звезду само на 71 поену. Заслужена победа Црвене звезде – рекао је Вељко Мршић који је после меча понудио оставку на место шефа стручног штаба.