Домаћа такмичењаОдбојка

Црвена звезда савладала Спартак у првом мечу финала

У првој утакмици финала плеј-офа за одбојкашице Црвена звезда је у „Шумицама“ савладала НИС Спартак са 3:1 (по сетовима 23:25, 25:21, 25:21, 25:16) и повела са 1:0 у серији. Други сусрет се игра већ за два дана, такође у хали „Шумице“.

Први сет: На самом старту великог финала Црвена звезда је преко сервиса Николине Лукић и двојног блока Поповић-Бјелица дошла до почетних поена. Суботичанке су брзо преокренуле резултат, уследила је клацкалица поена до првог техничког тајм-аута које су решиле у своју корист, 7:8. Суботичанке су наставиле у истом ритму, па је Ратко Павличевић био приморан да затражи тајм-аут код резултата 9:12.

Лоша одбрана црвено-белих наставила се и после кратког предаха, па је Спартак пред други технички тајм-аут повећао предност, 10:16. Прорадио је смеч Ане Бјелице, али су госће успевале сваку могућу грешку наших девојака да претворе у поен. Други тајм-аут Ратка Павличевића после 15:19 је уродио плодом, девојке су заиграле боље, стигле до изједначења и унеле неизвесност пред крај првог сета. Ипак, Спартак је био успешнији и освојио први сет после пола сата игре – 23:25.

Други сет: су Суботицанке отвориле боље, али се брзо дошло до игре поен за поен. Црвена звезда је била мало успешнија, па се на први технички одмор отишло са резултатом, 8:7. Заиграле су боље наше девојке после предаха, искористиле смушеност гошћи, које су биле приморане на два тајм-аута у кратком року и на измене. Ни то није раздрмало девојке из Суботице. Разиграле су се црвено-беле, прорадио је блок, све је одлично функционисало. Нису дозволиле противнику да се приближи, па су други сет решиле у своју корист 25:21 и изједначиле на 1:1!

Трећи сет: На почетку трећег сета нова резултатска клацкалица коју су прекинули Николина Лукић и Јована Стевановић за 8:6 пред први технички тајм-аут. Деконцентрација у редовима црвено-белих девојака, није дозволила да се значајније „одлепе“ од противника, већ је Спартак то искористио и пред одлазак на други технички одмор, преокренуо резултат у своју корист – 15:16. Успеле су изабранице Ратка Павличевића, који није био задовољан игром, да групишу редове и преко Николине Лукић, Ане Бјелице и Љубице Кецман освоје трећи сет, идентичним резултатом, 25:21 и направе преокрет, 2:1!

Четврти сет: Четрвти период отварају исти актери, који су затворили трећи. Ана Бјелица и Љубица Кецман су размрдале екипу, па је тренер гостију већ код 5:2 морао да затражи тајм-аут. До првог техничког тајм-аута резултат је био 8:3 за наше девојке, захваљујући сервисима Јоване Стевановић и одличном блоку. Бориле су се плаво-беле девојке, али предност је била на страни Црвене звезде. До другог техничког тајмаута резултат је био 16:11, а затим се предност увећавала до коначне победе – 25:16 , 3:1!

Истакле су се у последњем периоду капитен Ана Бјелица, Николина Лукић и Јована Стевановић, пре свих, лепим поенима и убитачним смечевима. Гошће су се лоше поставиле, изгубиле концепцију, доста грешиле и изгубиле меч. Црвена звезда је повела са 1:0 у финалној серији и славила четврти пут против Суботичанки у овој сезони, истим резултатом. Једино је за критику чињеница да „Шумице“ нису биле попуњене, изостала је подршка навијача нашим шампионима, које иду ка четвртој дуплој круни, за редом. Све похвале за девојчице из млађих категорија нашег клуба, које су била једина подрска.

Други меч финалне серије се игра у суботу, 20. априла, од 20 сати.

Црвена звезда – Спартак 3:1 ( 23:25, 25:21, 25:21, 25:16) – 1:0