Архива

Borac Čačak – Crvena zvezda 2-0 (Kraj)

U prvoj utakmici 28. kola JSL Crvena zvezda se  sastaje sa ekipom Borca i to u Čačku. Poznato je već da u poslednjih par godina Borac nije klub koji smo lako „preskakali“. U poslednje 4 godine samo jednom smo pobedili u Čačku, dok smo prošle godine možda upravo na tom terenu počeli da gubimo šampionsku  titulu.

Glаvni sudijа: Grujić Dаnilo

Pomoćni sudijа: Milutinović Srđаn i Kojić Gorаn

Sastavi:

Crvena zvezda: Bajković, Tošić, Adi, Mikić, Vilotić, Lazović,  Mijailović, Milovanović, Vešović, Borha, Jeremić

Na klupi su: Reljić,Perović, Kaluđerović, Jevtić, Isah, Kadu, Stamenković

Borac: Milojević, Miličić, Maslać, Ignjatović, Mladenović, Kostić, Krasić, Knežević, Petronijević, Stojmirović, Damjanović

5′ Prva šansa za Crvenu zvezdu kada je Mikić šutirao iz prve sa 17 metara, ali pogađa prečku

9′ po šansa na obe obe strane. Prvo dobar prodor Kneževića ali je Milovanović intervenisao, a onda pola minuta kasniej Lzović šutira sa 20tak metara malo pored stative

12′ dobar prodor Jeremić posle kojeg je dosuđen faul za Zvezdu. Posle cenatršuta ne prolazi pripremljena akcija

16′ moglo je biti opasno po gol Zvezde ali Knežević nije uspeo da zapreti kako treba. Bajković hvata

20′ par minuta nepovezane igre. Borac kupi „ničije“ lopte i organizuje brze kontre, dok naši fudbaleri ne mogu da vežu nekoliko dodavanja.

27′ faul pravi Mikić iskosa blizu linije 16 metara, medjutim igrač Borca pogađa živi zid

29′ na drugoj strani Tošić je centrirao, ali Borha nije uspeo da zahvati lotpu galvom kako treba. U nastavku Jeremić dobija loptu na 20 metara šutira ali preko gola

32′ naši igrači više pokušavaju šutevima iz daljine nego prodorima i pasom. Za sada ti šutevi na žalost ne idu u okvir golova

38′ opet par minuta bez ikakve šanse. Jeremić kreće u kontru, ali ga Petronijević zaustavlja i dobija zbog toga žuti karton.

43′ odlično su iskombinovali Jeremić i Milovanović, nakon čega sledi pas na stranu za Lazovića, ali je on u ofsajdu. Bila bi to dobra prilika

Kraj prvog poluvremena. Nije ovo dobra igra na koju smo navikli. Ekipa Borca se odlično i organizovano brani doduše sa dosta igrača, ali Crvena zvezda ne napada dovoljno agresivno i jako na loptu kada je u posedu Čačana.  Možda možemo očekivati i neke izmene na pauzi…

46′ počelo je drugo poluvreme, na samom startu odlično su odigrali Vešović i Lzović koji se našao u šansi, šutirao, ali golman skida iz samog ugla. Na tribini sa navijačima Zvezde, razvijena velika šetalica na kojoj piše DELIJE

47′ Lazović odlino dribla i okreće igrae Borca, ali ga zaustavlja Krasić i dobija žuti akrton zbog toga

50′ počeli su igrači Borca da žustrije igraju u odbrani. Sa druge strane kao da su naši igrači shvatili da od one igre nema ništa. UH! Lazović je opalio sa 25 metara, pogodio stativu dok je golman samo gledao let. Posle toga šut i Milovanovića li izblokiran.

54′ Vešović izlazi iz igre, umesto nejga ulazi Kaluđerović. borha prelazi opet na desnu stranu, a Andrija je sada najistureniji.

56′ odličan napad posle kojeg su pokušali da šutiraju prvo Jeremić pa onda i Kaluđerović, ali golman Borca brani neverovatno. Izgleda da su svi golmani Borca uvek odlični protiv nas!

59′ pritisak sada Borca. prvo slobodan udarac a nakon toga i korner. Za sada odbrana rešava to. I druga izmena u ekipi Zvezde. Iz igre izlazi Jeremić, a ulazi Jevtić.

61′ Napokon pas igra na koju smo navikli. Razvijao se napad preko Borhe, Lazovića, Jevtića i Kaluđerovića i na kraju korner. Kreće izgleda jači pritisak na odbranu Borca. Igleda da Čačani imaju 2 lopte ukupno na stadionu ?!

66′ dosta driblinga ali bez rezultata. Moralo bi malo konkretniej da se igra, jer nema mnogo igrača u sredini koji se nude za pas. Milovanović je nevidljiv

69′ 1-0 za Borac. Mikić je loše intervenisao, Li Adi nije stigao da reaguje, a Knežević šutira u nebranjenu mrežu.

70′ Kadu ulazi u igru umesto danas očajnog Milovanovića

75′ toliko beskrvno deluju naši igrači da je to sramota. Kao da vodimo 3-0 pa se štedimo zbog povreda. Jetvić ne može da stigne laganu lotpu koja ide u gol aut. Šta reći a da ne bude psovka?

80′ žuti akrton za Milana Vilotića. Prvo je startovao na igrača Borca, a onda i šutnuo loptu dalje od tog mesta. Opravdano. Na terenu veoma loše

82′ loša kontrola lopte i nova kontra Borca, koji umesto toga zadržavaju loptu i troše vreme. Sada i grčevi „padaju“. Lekari Čačana se kreću 3km/h

84′ lepo su kombinovali Borha i Lazović, ali posle centaršuta niko ne zahavta tu loptu. Opet se protivnici valjaju po zemlji

86′ PENAL za Borac. Li Adi je u stilu Vidića igrao rukom u 16m. Kostić siguran 2-0

89′ žuti karton i za Mijailovića. na drugoj strani Tomašević dobija crveni.

90′ Utakmica je produžena 3 minuta. Sa tribine se čuje “ Igrate ko pi%ke“ i „ADŽIĆU ODLAZI„…poručuje se i onima koji možda ne bi otišli sami. „Mi cigani svi umemo, ko ne sluša da bijemo“ i „Uprava napolje