Црвена звезда – Спартак 1:1 (1:0), у суботу у Падини

IMG_2108Двонедељну паузу услед репрезентативне паузе фудбалери Црвене звезде искористили су да у четвртак 14. новембра, одиграју пријатељски сусрет са екипом Спартака из Суботице.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Весић, Ахчин, Араухо, Лазић, Ненадић, Јокић, Савићевић, Мирић, Младеновић, Михајловић и Оњило.
Резерве: Тркуља, Ђорђевић, Ђуричковић, Чикић, Грујић.

СПАРТАК: Јованић, Стевановић, Радовић, Цицмил, Пушкарић, Ковачевић, Тривуновић, Мркела, Торбица, Шарац, Носковић.
Резерве: Јаношевић, Фаркаш, Антонић, Видовић, Војводић, Џугурдић, Миливојев, Јондић, Мезеи, Марковић, Попара.

Тренер Славиша Стојановић у овом контролном мечу испробао је играче са мањом минутажом, док су они који су изнели највећи терет у досадашњем делу сезоне одрадили јутарњи тренинг. Такође, ван конкуренције за сусрет са Суботичанима остали су и фудбалери који су позвани за наступе у националним тимовима.

Тренер Канатларовски на располагању је имао све првотимце, цела два тима, а меч је започео са стандардних 11. Црвено-бели су одлично ушли у утакмицу, а током првог полувремена највише су се истакли Мирић, Михајловић, Оњило и Савићевић. Снажни Нигеријац задавао је много проблема одбрани гостију, али није успевао да постигне гол. Нашао се три врло изгледне шансе, међутим, фалило му је концентрације у завршници. У 23. минуту, Ифеани је украо лопту дефанзивцима Спартака, избио сам пред гол али се уместо за шут, одлучио за асистенцију Михајловићу чији ударац у паду брани Јованчић. Млади нападач у самом финишу првих 45. минута имао је још једну колосалну шансу, међутим, лопта се од стативе одбила у поље. Да се на одмор не оде најнепопуларнијим резултатом, побринуо се Вукан Савићевић који је на истеку пола часа игре успешно извео једанаестерац после старта одбране гостију над Оњилом. Капитен Црвене звезде на данашњем мечу био је смирен и концентрисан, лопту је послао у једну, а голмана у другу страну. Са друге стране, Спартак је озбиљно запретио у три наврата, међутим, у наставак меча се ушло са резултатом 1:0 за најтрофејнији српски клуб.

На почетку другог полувремена, тачније у 57. минуту гости стижу до изједначења. Из слободног ударца са леве стране Торбица је упутио одличан центаршут, а најбољи у скоку био је Радовић и донео свом тиму поравнање. Оба тренера су извршила велики број измена, што се одразило на садржај сусрета. У односу на веома садржајно прво полувреме у наставку је виђено много мање правих прилика. Победу Црвеној звезди могао је да донесе Младеновић који је у 67. минуту одлично извео соло-продор, међутим слабо је шутирао ка голу гостију.

Изузетно корисна провера за тим из Љутице Богдана, чији су, условно речено резервисти, одиграли више него коректну утакмицу против Спартака. Тренери Канатларовски и Стојановић увидели су на које снаге могу да рачунају у завршници јесењег дела сезоне.

Такође, фудбалери Црвене звезде ће у суботу 16. новембра одиграти још један контролни сусрет против прволигаша, екипе Долине у Падини. Почетак меча заказан је за 13:30 часова.