ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Црвено-бели одбојкаши у финалу плеј-офа

И у трећој утакмици полуфинала плеј-офа, одбојкаши Црвене звезде су победили Раднички, овога пута у Крагујевцу: Раднички – Црвена звезда 1:3 (26:24, 23:25, 23:25, 23:25). Након велике борбе у сваком од одиграних сетова, играчи Црвене звезде су били хладније главе у неизвесним завршницама, и пласирали су се у ново финале.

Први сет:

Серијом од 4:0, наши одбојкаши долазе до три поена предности на почетку сета (1:4) и одржавају ту предност до првог техничког тајм-аута. Први поен након паузе узима наш тим (5:9). До другог техничког тајм-аута се практично играло поен за поен (12:16). Пауза је више пријала домаћој екипи која везује четири поена, па је резултат изједначен (16:16). Долази наш тим до два поена предности (16:18), али Раднички поново поравнава резултат (20:20), а затим и прелази у вођство (22:21). Противнички тим први долази до сет лопте, не користи је, али зато користи другу и резултат у сетовима је 1:0 за Раднички (26:24).

Други сет:

Велика борба на почетку другог сета, наш тим одлази са минималном предношћу на први технички тајм-аут. Наставља се игра поен за поен, наш тим први долази до два поена предност (10:12), а на други технички тајм-аут одлази са три поена предности (13:16). Успева Раднички у неколико наврата да приђе на поена заостатка, али се наш тим враћа на +3 (17:20). Поново Раднчки прилази на поен заостатка (19:20), а затим долази и до изједначења (21:21). Црвена звезда одговара са два узастопна поена, а затим долази и до две сет лопте. Користи наш тим другу и резултат у сетовима је изједначен – 1:1 (23:25).

Трећи сет:

Наш тим брзо долази до три поена предности (1:4), а одлази са +4 на други технички тајм-аут. Црвена звезда је додатно повећала предност (5:10), али Раднички мини-серијама прилази на два поена заостатка (10:12). Пришао је противник и на поен заостатка (12:13, 14:15), а Црвена звезда има два поена предности на другом техничком тајм-ауту. Ипак, Раднички поравнава резултат (16:16), а Црвена звезда одговара истом мером (16:18). Серијом од 3:0, домаћи тим прелази у вођство (20:19), а долази и до два поена предности (22:20).  Сада наш тим прави серију и долази до две сет лопте (22:24). Другу користи наш тим, и прелази у вођство у сетовима – 1:2 (23:25).

Четврти сет:

Црвена звезда боље отвара овај сет, па долази до четири поена предности (2:6), а резултат на првом техничком тајм-ауту је 5:8. Везује Раднички два поена након паузе, али наш тим појачава ритам и поново долази до +4 (7:11). Играло се поен за поен до резултата 11:15 када противник постиже два узастопна поена, а наша екипа одлази са три поена предности на други технички тајм-аут. Имао је наш тим четири поена предности, али Раднички користи пад у игри Црвене звезде и серијом од 4:0 долази до изједначења. Црвена звезда долази до два поена предности (21:23), а ту предност је одржала до краја сета, а и меча – 1:3 (23:25).

Најефикаснији у победничком тиму је био Душан Петковић који је постигао 31 поен, док је у противничкој екипи најрасположенији био Угљеша Илић са 30 поена. Ево и комплетне статистике са званичког сајта Wiener Städtische лиге Србије:

Раднички – Црвена звезда 1:3 (26:24, 23:25, 23:25, 23:25)

Дворана: СРЦ „Језеро“ у Крагујевцу. Гледалаца: 400. Судије: Томислав Поповић и Мирко Јанковић. Трајање меча: 117 минута. Резултат у серији: 0:3.

РАДНИЧКИ: Ћировић 12, Премовић, Јовановић 1, Протић, Перовић 9, Вуловић, Стевановић 2, М. Илић, У. Илић 30, Максимовић 3, Благојевић 10, Пантелић (либеро). Тренер: Предраг Срећковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 5, Мунћан 3, Стоковић, Перић, Стоиловић 17, Гмитровић, Копривица 12, Милутиновић 3, Јовановић, Петковић 31, Буцуљевић 3, Вујић (либеро). Тренер: Душко Николић.

Противник у финалу ће бити боља екипа из меча Партизан Визура – Војводина НС семе (тренутно 1:2 у победама).