ВажноДомаћа такмичењаРукомет

Рукометаши у полуфиналу Купа!

Рукометаши Црвене звезде, после узбудљиве завршнице, пласирали су се у полуфинале купа Србије победом над Југовићем у Каћу, 31-29 (15-17).

Црвено-бели су наступили без Огњена Кајганића и Николе Лазића, док се на терен вратио Милан Торбица, после дузе паузе. После изједначеног поцетка, Југовић је на полувреме отишао са два гола предности. Играчи Црвене звезде су врло брзо у другом полувремену преокренули резултат и дошли до предности, али Југовић је у последњих пет минута имао вођство од 29:25! Тада су црвено-бели заиграли и дошли до 29:29, а коначан резултат поставили су головима из седмерца Анђелић и Павлов у последњим.минутама. Косановић је одбранио седмерац Каћанима 20 секунди пре краја и потврдио пролаз у полуфинале. Млади голман Цупара је оправдао поверење и солидно бранио, а Брајовић и Анђелић су одиграли још један одличан меч и били најефикаснији на мечу.

Брајовић је постигао 8 голова, Анђелић 7, Павлов, Денић и Алчаковић по 4 гола. На другој страни, Крсманчић је постигао 5 голова. Црвена звезда у недељу, у Шумицама, дочекује Раднички из Крагујевца у 6.колу плеј-офа Суперлиге.

Југовић -Црвена звезда 29:31 (17:15) Каћ. Дворана: Храм. Гледалаца:400. Судије: Алимпић. Црњански

Југовић:  Селеши 1, Васић 3, Врговић 2, Шипка 4, Радаковић 5, Спахић 1, Крсманчић 5, Куртеш 1, Црноглавац 1, Стејин 2, Белош 1, Вучићевић 1,

Црвена звезда: Косановић, Цупара, Антељ, Лазовић 1, Пантелић , Алчаковић 4, Ољача, Денић 4, Лазић 1, Митровић 4, Павлов 4, Шотић 3, Огризовић, Нешовановић, , Анђелић 7