ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Рукометаши поражени у финалу Купа

Рукометаши Црвене звезде поражени су у финалу Купа Србије у Нишу, од домаћег Железничара 26:30 (14:14).

Прво полувреме је обележила веома нервозна и конфузна игра оба тима, са јако пуно грешака. У пар наврата су и једни и три, четири напада поклањали противнику. Грешке су последица притиска важности меча. На крају, Кајганић доноси 14:14 за полувреме.

Екипа Железничара је била мирнија у другом полувремену, што је поред пар „домаћинских“ одлука и превеликог броја грешака рукометаша Црвене звезде, било пресудно за победника. Црвено-бели су промашили неколико чистих ситуација када се ломила утакмица. Податак да је Железничар прво искључење зарадио у 50.минуту, а до тада имао 6 седмераца, такође говори како се развијао меч. На крају, убедљиво Железничар долази до трофеја, иако резултат не осликава игру и однос на самом мечу.

За најбољег голмана турнира проглашен је голман Црвене звезде, Милан Косановић.

Од првог до последњег нинута, Црвена звезда је имала подршку својих навијача, којима се клуб захваљује.

У среду, 4.јуна, у Новом Саду, Црвена звезда против Војводине игра меч последњег кола шампионата.