ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Пораз црвено-белих у дербију

Кошаркашице Црвене звезде нису успеле да прекину серију пораза у домаћем шампионату. Млади састав црвено-белих убедљиво је поражен у дербију против Партизана резултатом 59:77 у 9. колу Прве женске лиге Србије.

Екипа Драгана Вуковића је као и много пута ове сезоне одлично стартовала и повела са 8:2. Домаћи тим је смањио на минус два, али су црвено-беле кошевима Катарине Зец, Александре Катанић и прецизним извођењем слободних бацања Невене Наумчев стигле до предности од осам поена (14:6). Након тога су црно-беле направиле велику серију од 13:1 и предвођене Бојаном Јанковић преокренуле на 19:15, да би Снежана Богићевић смањила на 17:19, што је био коначан резултат после првих 10 минута игре.

Кошаркашице Партизана су други период игре отвориле серијом од 6:0 за вођство резултатом 25:19. У једном тренутку је било и плус 11 за домаћи тим, али су младе играчице најтрофејнијег српског клуба успеле да смање на минус четири после тројке Невене Наумчев у 18. минуту (29:33). Партизан је прво полувреме решио у своју корист резултатом 36:31. По осам поена за црно-беле постигле су Бојана Јанковић и Марија Прља, док је најефикаснија у Звездином тиму после 20 минута била Невена Наумчев.

На почетку треће четвртине Александра Катанић и Снежана Богићевић смањују на 35:37, али вечити ривал преко Марије Прље и Јелене Јовановић прави серију од 8:0 за 45:35 у 25. минуту. Звезда улази у проблеме са изгубљеним лоптама и непрецизним шутем, али и поред тога успева да смањи на једноцифрених 46:53 после треће деонице.

Катарина Зец је тројком у четвртој четвртини смањила резултат на минус шест, али је Марија Прља узвратила истом мером. Црвено-беле су стале, што је казнила Милица Шпикић са пет поена у низу у врло кратком периоду, па је предност Партизана достигла великих 17 поена разлике (66:49) на пет минута пре краја. Било је јасно да ће Звезда тешко избећи нови пораз.

Најефикасније у тиму Црвене звезде биле су Александра Катанић и Снежана Богићевић са по 12 поена, док је за екипу Партизана Марија Прља убацила 25 поена. Бојана Јанковић је нанизала 12 поена, 10 скокова и девет украдених лопти и умало остварила трипл-дабл у дербију. Са индексом 29 била је играч утакмице.

Партизан – Црвена звезда 77:59 (19:17, 17:14, 17:15, 24:13)

Београд – Хала спортова. Гледалаца: 300. Судије: Петровић, Влаховић и Орешковић.

Партизан: Војиновић 3 (5 ск, 2 ас), Вучковић 6 (2 ил), Б. Луковић 9 (2 ск, 2 ас, 2 ил), Шпикић 10 (2 ск), А. Димитријевић, Каракашевић 1 (6 ск), Јовановић 6 (5 ск, 3 ил), Јанковић 12 (10 ск, 9 ул, 6 ас), Станковић 5 (2 ск), Прља 25 (3 ск, 2 ас, 4 ил). Нису играле: Д. Димитријевић и Милетић.

Црвена звезда: Зец 7 (4 ск, 2 ас, 5 ил), Богићевић 12 (5 ск, 2 ас, 3 ил), Катанић 12 (6 ск, 3 ас, 3 ул, 5 ил), Ђокић, Вучетић 6 (3 ск, 2 ул), Бојовић 5 (2 ил), Наумчев 9 (5 ск, 2 ас, 3 ил), Ђорђевић 8 (6 ск, 2 ас). Нису играле: Вукобратовић, Ј. Луковић, Зукановић и Чубра.

Црвена звезда је после шестог узастопног пораза у опасној зони са скором 2-7 и тријумф у наредном колу против екипе Бора на домаћем терену се намеће као императив, како би клуб побегао из доњег дела табеле.