ВажноНајновијеОсталоХокеј

Хокеј: Беостар се провукао против Звезде

Хокејаши Беостара однели су победу у Новом Београду против Црвене звезде резултатом 3:2 (2:2, 0:0, 1:0) у мечу 13. кола шампионата Србије. Црвено-бели су два пута водили на гостовању против другопласиране екипе, али су домаћи хокејаши били спретнији у финишу и однели три бода.

Звезда је повела већ у другом минуту голом репрезентативца Србије Роберта Сабадоша, који у континуитету игра добро од преласка у редове црвено-белих из Тисе Волан. Беостар је стигао до изједначења у 11. минуту преко најбољег поентера и асистента лиге, Украјинца Дмитрија Гњитка, а у акцији су учествовали Иван Главоњић и Чех Камил Кинкор, тренутно први стрелац шампионата. Само нешто више од минут након тога гости поново долазе до предности поготком Љубомира Ђорђевића на асистенцију Чеха Петра Јанасека, једног од јунака Звездине победе у Мађарској од пре пар дана. Друго изједначење Беостару донео је Камил Кинкор у 17. минуту.

Након тога се мреже нису затресле више од 40 минута. Без голова је било у другој трећини, а Беостар је први пут повео у 58. минуту преко Дмитрија Гњитка. Звезда није успела да узврати за нешто више од преостала два минута, па се домаћин провукао до победе и наставио трку са Партизаном за прво место у лигашком делу. Голмани су накупили велики број успешних интервенција. Чувар мреже црвено-белих, Словак Петер Хричина нанизао је 27 одбрана, док је на другој страни, некада велика нада Звезде, а сада први чувар мреже Беостара, Арсеније Ранковић имао 42 заустављена ударца.

zz10403383_906942862660081_7241179886032556471_n

Беостар – Црвена звезда 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Нови Београд – Клизалиште: “Пингвин“. Гледалаца: 69. Судија: Урош Алексић. Помоћници: Иван Недељковић и Александар Ђокић. Стрелци и асистенти: 0:1 Сабадош 1:34, 1:1 Гњитко (Главоњић, Кинкор) 10:05, 1:2 Ђорђевић (Јанасек) 11:23, 2:2 Кинкор 16:30, 3:2 Гњитко 57:14.

Беостар: Ранковић (42 одбране), Авилов, Јекић, Кротов, М. Николић, Ф. Петровић, Трајковић, Живић, Главоњић (0+1), Гњитко (2+0), Игњатовић, Кинкор (1+1), Коларић, Н. Лазаревић, Митић, П. Новаковић, У. Новаковић, П. Огризовић, Тадић, Вукићевић.

Црвена звезда: Хричина (27 одбрана), Јанасек (0+1), Микуш, Милинковић, Сабадош (1+0), Н. Стојановић, Вујиновић, В. Данон, С. Гачић, Исаковић, Јемец, А. Јовановић, Плавшић, Пожар, Протић, Восика, Ђаковић, Ђорђевић (1+0).

Хокејаши Црвене звезде су четврти на табели са пет освојених бодова. Пети је Витез са два бода, а прве три позиције заузимају Партизан (22), Беостар (20) и Тиса Волан (17). Четири најбоље екипе наставиће такмичење у плеј-офу, а црвено-бели у наредном сусрету гостују 20. фебруара на клизалишту “Пингвин“ против Витеза. Меч почиње у 17 часова и 15 минута.