ВажноДомаћи шампионатНајновијеФудбал

Звезда наставила серију, пали и „голубови“!

Фудбалери Црвене звезде савладали су у 12. колу ЈСЛ  Спартак у Суботици са 3:2 (2:1).

Наш тим је имао доста муке на овом мечу и било је потребно уложити пуно труда не би ли се савладао домаћи тим.

Спартак је играо током целог меча веома агресивно, заслужио и више опомена од добијених, и то је правило проблем нашим играчима да развију своју игру и дођу до више шанси.
Одбрана није била на свом нивоу на овој утакмици. Заостајали су неколико пута Павићевић, Луковић, али им је и својим грешкама пар пута и Доналд направио проблем те су домаћи успели да дођу до голова.
Звезда ипак има одличну офанзивну линију која је пропусте своје одбране компензовала у три наврата и тако донела Звезди нова три бода за девету победу у низу.

Следи пауза па потом сусрет са Војводином на Маракани.

Спартак – Црвена звезда 2:3

Стадион: Градски стадион у Суботици.
Гледалаца:
Судије: Игор Коцић, Срђан Милутиновић, Ивица Стојановић.
Стрелци: Милић у 5. минуту, Макарић у 48. – Грујић у 31. минуту, Катаи у 45+6, Лука Јовић у 81. минуту.
Жути картони: Ковачевић, Тумбасевић – Кахриман
Црвени картони:

Спартак: Јаношевић, Фаркаш, Ковачевић, Антонић, Милошевић, Макарић, Јочић, Илић, Тумбасевић, Милић, Торбица.

Црвена звезда: Кахриман – Петковић, Павићевић, Луковић, Ибањез – Доналд, Грујић – Катаи, Плавшић, Срнић – Виеира.
Клупа: Супић, Јовановић, Ристић, Јовић, Сикимић, Анђелковић, Веред.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1.Утакмица је почела.

5. Одличан ударац Немање Милића са леве стране и воде домаћи са 1:0.

10. Покушао је Ибањез из слободног ударца али преко гола.

13. Имали су домаћи контру 5 на 4 али нису успели да створе прилику за гол.

14. Одлична шанса за Срнића, али бране се домаћи.

26. Мирковић мења Јаношевића који се повредио приликом једног дуела са Вијеиром.

31. 1:1! Леп гол Марка Грујића који је примио лопту након центаршута Плавшића и матирао Мирковића.

32. Жути картон за Ковачевића. Старт са леђа играча Спартака који се буни и крсти без икаквог разлога. Могао је и горе да прође.

45+6 Катаи доводи Звезду у вођство! Одличан је био Уго Вијеира који је пробио по левој страни, убацио лопту коју је одлично испратио Катаи и довео наш тим у вођство. Крај полувремена.

pol

12115776_1015031081891121_990428045371606210_n

ДРУГИ ПОЛУВРЕМЕ

46. Почиње други део игре, нема измена.

48. Стиже Спартак до изједначења, одличан ударац Макарића са ивице шеснаестерца.

52. Одлична прилика за Срнића, али је лопта отишла за мало поред гола након шута са леве стране.

67. Одлична прилика за Катаија који је оборен, али нема панала.

70. Јовић мења Срнића.

73. Одличан шут Плавшића али брани Мирковић.

79. Сикимић мења Вијеиру.

81. Ибањез је одлично убацио лопту са леве стране у шеснаестерац а Лука Јовић постиже гол за ново вођство!

83. Жути за Тумбасевића који је гурнуо судију. Заслужио је играч Спартака и црвени картон, сасвим сигурно.

84. 29-10 однос у прекршајима. Прегрубо играју домаћи, могли су добити већ два црвена картона али и даље нису задовољни суђењем.

85. Прегруб фаул Фаркаша, још један прекршај. Нема жутог картона. На другој страни повреда Луковића који ће морати због повреде задње ложе да напусти терен, замениће га Јовановић.

89. Феноменална одбрана Кахримана! Сјајно је један фудбалер домаћих захватио лопту након центаршута са десне стране али је наш голман био сигуран.

91. Играће се три минута надокнаде. Искључен је Мојсиловић, тренер домаћих након протеста.

90+5 Жути за Кахримана због одуговлачења. Крај утакмице.