ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Тријумф Звезде у Нишу и повратак на чело табеле

Рукометаши Црвене звезде савладали су Железничар на гостовању у Нишу резултатом 32:26 (13:18) у 4. колу Супер лиге Србије и поново преузели лидерску позицију на табели, овога пута су сами на врху са бодом више од вечитог ривала Партизана.

Ношени великом подршком Нишлија, црвено-бели су се већ у деветом минуту одлепили после серије од 4:0 за вођство од 6:2. Одлично су играли Урош Радосављевић и Александар Драгутиновић, па су гости из Београда одржавали предност и на половини првог дела успели да стигну и до пет голова разлике (10:5).

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12120185_659834980820077_7053869716137677709_o

Након тога се разиграо и Ненад Мандић, који постиже пет голова до полувремена, а Звезда сигурном игром одржава предност од четири до шест голова разлике. Радосављевић је у финишу погодио за 18:13 у корист екипе Ненада Перуничића.

На почетку другог дела гости серијом од 3:0 стижу и до највеће предности на утакмици од седам голова разлике. Урош Радосављевић је отворио мини серију, а са два поготка се надовезао ове сезоне одлични Младен Шотић за 21:14 у 35. минуту.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzz12105814_659834574153451_5204888475489127731_n

Међутим, екипа Железничара није се предавала тако лако. Упорном и стрпљивом игром успели су да приђу на три гола заостатка (19:22) поготком некадашњег Звездиног рукометаша Марка Пернара у 42. минуту. Звездаши су се тргли и држали конце утакмице у својим рукама.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12108165_659834930820082_6722697575559093584_n

Предност је до финиша меча најчешће износила четири гола у корист Звезде, да би у финишу гостујући тим отклонио све дилеме око победника и на крају славио заслужену и убедљиву победу која их је поново одвела на прво место суперлигашке табеле.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzgfg

Најефикаснији у победничком тиму и на утакмици био је Ненад Мандић са седам погодака. Урош Радосављевић је са шест голова оставио најбољи утисак у Звездином саставу, а Младен Шотић и Александар Драгутиновић успели су да се упишу у стрелце по пет пута. У редовима Железничара капитен Андрија Мађар забележио је шест погодака, док су Александар Павловић и Марко Пернар по пет пута погађали мрежу.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12118979_659834687486773_2713063139528216819_n

Железничар – Црвена звезда 26:32 (13:18)

Ниш – Дворана: СЦ Чаир. Гледалаца: 500. Судије: Иван Мошорински и Александар Панџић. Седмерци: Железничар 6 (5), Црвена звезда 2 (2). Искључења: Железничар 4, Црвена звезда 8 минута.

Железничар: Стоиљковић (5 одбрана), Поробић 2, Цветковић, Н. Милутиновић, Петровић 1 (1), Пернар 5, Подвински, Виријевић, Мађар 6, Лазић (5 одбрана), Павловић 5 (4), Стефановић 2, Миленковић, Басарић 3, Митић 2, Милановић.

Црвена звезда: Јанкетић, Шотић 5, Бојичић 2, Радосављевић 6, Драгутиновић 5 (2), Вокши, Дамњановић 3, Гачевић, Радоничић 1, Драшкић, Златановић (9 одбрана), Тодоровић 2, Мандић 7, Бабић 1, Дамјановић, С. Милутиновић.

Са учинком од три победе и ремијем и седам освојених бодова Црвена звезда гледа своје ривале са врха, а у следећем колу дочекује екипу Рудара из Костолца.