ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Тријумф црвено-белих на крају лигашког дела

Ватерполисткиње Црвене звезде савладале су Врачар у последњем колу лигашког дела Купа Србије резултатом 11:2 (3:0, 2:1, 1:1, 5:0) и на тај начин завршиле овај део сезоне са максималним учинком.

Још једним убедљивим тријумфом екипа Милоша Брадића је потврдила да ће бити велики фаворит на финалном турниру. Црвено-беле су почеле снажно, као и увек, па су у првој четвртини успеле да сачувају мрежу, а противничку затресу три пута. Врачар је након тога заиграо боље и показао због чега је обезбедио високу позицију на табели.

На полувремену су Звездине ватерполисткиње водиле са 5:1, затим је домаћа екипа била потпуно равноправан противник у трећем периоду игре који је завршен резултатом 1:1, а бранилац трофеја је за крај спремио голеаду, пет пута затресао мрежу и на крају забележио девету победу у сезони.

Најефикасније на утакмици са по два гола биле су Драгана Ивковић, Лара Лука, Теодора Рудић и Тијана Јаковљевић, док су по гол за екипу Врачара постигле Мила Глушчевић и Јелена Марков.

Врачар – Црвена звезда 2:11 (0:3, 1:2, 1:1, 0:5)

Базен: Врачар. Гледалаца: 100. Судије: Клисура и Аврамовић. Искључења: Врачар 3, Црвена звезда 2.

Врачар: Петровић, Теодоровић, Плећаш, Д. Милићевић, Трмчић, Митић, Глушчевић 1, А. Милићевић, Марков 1, Чубрило, Миладиновић, Радак, Живановић, Настић. Тренер: Јовић.

Црвена звезда: Александровић, Миловановић 1, Пантовић, Симић, Дујовић 1, Лука 2, Рудић 2, Дамњановић 1, Ивковић 2, Јаковљевић 2. Тренер: Брадић.

Коначна табела после другог дела такмичења

1. Црвена звезда        6   6  0  0   94:24   18
2. Сента Јордо           6    2  0  4   44:75   6
3. Врачар                  6    2  0  4   33:52   6
4. Нови Београд 011  6    2  0  4   25:71   6

У полуфиналу финалног турнира Црвена звезда ће играти против Новог Београда 011, док ће други пар чинити Сента Јордо и Врачар. Мечеви су на програму наредне суботе.