ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда рутински савладала Крку за пет од пет у АБА лиги

Звезда пет од пет у АБА лиги

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Крку у Новом месту 67-56, у оквиру 5.кола АБА лиге. Најефикаснији је био Стефан Јовић са 14 поена.

Крка је боље отворила меч након уводних поена Митровића, серијом 8-0. Али, Звезда је брзо одговорила и дошла до предности накрају првих 10 минута. Само у првој четвртини смо имали резултатску неизвесност. У другом периоду, Звезда је брзом серијом дошла до двоцифрене предности коју је одржавала до полувремена.

Почетком треће четвртине Крка је покушала да се резултатски врати у игру, направили су „зелени“ серију 7-0, али је онда уследио период од пет минута без коша и Звездина убитачна серија 11-0. Одржавали су црвено-бели двоцифрени предност до краја, повећали преко тандема Јовић&Гудурић, рутински привели меч крају и славили пету победу у првих пет кола нове сезоне АБА лиге.

Најефикаснији је био сјајни Стефан Јовић са 14 поена и 7 асистенција. Марко Гудурић је додао 11. У табору Крке, Луковић је постигао 24 поена.

Црвена звезда у петак игра меч 2.кола Евролиге у Инстанбулу против Галатасараја, а наредни меч АБА лиге на програму је у недељу, када екипа Дејана Радоњића дочекује Игокеу у Пиониру, у оквиру 6.кола.

1.коло, Евролига

Крка – Црвена звезда мтс 56-67 (17-19, 15-23, 11-11, 13-14)

Ново место, „Леон Штукељ“.
Гледалаца: 1.000
Судије: Радовић, Болтаузер, Кољеншић

КРКА: Ребец 3, Кари 6, Кастрати 5, Ројц, Скедељ, Димец 6, Цебулар 12, Ритлоп, Сиска, Полутак, Елиот, Луковић 24. Тренер: Дејан Михевц

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ребић 1, Дангубић 2 (2ск 2ас), Митровић 4п (5ск), Лазић 10, Симанић, Добрић, Симоновић 5, Џенкинс 4, Гудурић 11 (5ск 4ас 3укл), Јовић 14 (3ск 7ас 2укл), Кузмић 8 (3ск), Бјелица 8 (4ск 3ас). Тренер: Дејан Радоњић

14741741_1069130679874525_78908310_n

ТОК МЕЧА

1/4 (17-19)

Црвена звезда у стандардној стартној петорци: Јовић, Џенкинс, Дангубић, Митровић, Кузмић. Крка је одлично отворила меч. Након почетних поена Луке Митровића са линије пенала, Крка прави серију 8-0. Успели су црвено-бели да пронађу ритам меча и да се преузму вођство до краја четвртине. Прво мини серијом Стефана Јовића, а затим серијом 6-0. Цебулар је тројком у последњем нападу поставио коначних 17-19 у првој четвртини.

Јовић 5п 4ас, Кузмић 4п.

2/4 (15-23)

Луковић тројком враћа предност домаћину, али Звезда даје гас и серијом 8-0 први пут има већу разлику. Симоновић је погодио уз фаул и додатно слободно бацање, затим је пет везаних поена постигао Бранки Лазић, а затим погађа и сјајни Јовић.

Нове поене постиже Митровић, Звезда има највећу предност на мечу, +11; 30-41, у последњем минуту полувремена. Али, поново Целулар постиже поене у последњем минуту, за коначних 32-42 на полувремену за Црвену звезду.

Јовић 7п 5ас, Бјелица 7п 2ас.

3/4 (11-11)

Крка новом сeријом, 7-0, отвара друго полувреме, узвраћа Звезда убитачном серијом 11-0, преко Јовића, Кузмића и Лазића. Серију Звезде и пет минута без поена свог тима прекида Димец. Проблем Црвене звезде су слободна бацања, и на овом мечу су црвено-бели промашили већ пет, Крка са друге стране сигурнија.

На крају трећем периода игра Звезда води 43-53.

Лазић 10п, Јовић 9п 6ас

4/4

Јовић и Гудурић одржавају Звездину двоцифрену предност у Новом месту, у последњем периоду меча. Крка форсира шут за три поена како би покушала да се резултатски врати у меч. Али, сваку наду домаћима гаси тандем Јовић&Гудурић, Звезда иде на +17 и слави пету победу у пет мечева АБА лиге. Крка је успела само да снизи предност у последњем минуту.