Архива

Laka pobeda nad Borcem

Dejan Milovanović

Crvena zvezda je pobedila Borac iz Čačka 2:0 posle dva evro-gola Kadua i posebno Milovanovića i posle dosta dobre igre izabranika Aleksandra Kristića. Momci u crveno-belom su dominirali svih 90 minuta a gosti iz Čačka su se po običaju branili i čekali da ne prime gol.

Ipak, Koroman je u 40. minutu sjajno probio po levoj strani i pronašao Kadua u srcu šesnaesterca, koji iz trka šutira levom nogom i pogadja suprotan ugao gola.

Pogodak Milovanovića u 56. minutu bio je još lepši. Dejan je sam oduzeo jednu lotpu na sredini terena, povukao i raspalio sa 25 metara u maltene rašlje gostujućeg gola za konačan rezultat.

Do kraja meča Zvezda je bila bolja ali nekoliko prilika je propušteno zbog loše realizacije ili prekombinovanja u finišu napada.

Utakmica je počela minutom ćutanja, i koreografijom na severnoj tribini posvećenoj Branislavu Zeljkoviću – Zelji.

Stadion: Crvene zvezde.