Featured Važne vesti Važno Ženski fudbal Najnovije Fudbal

„Vučice“ krenule u šestoj brzini

Prvi prvenstveni susret uvek je velika nepoznanica. I pored jasne slike o, kako fizičkoj, tako i tehničko-taktičkoj spremnosti ekipe, svi treneri uvek naglašavaju kako je početak takmičenja uvek težak bez obzira na ime rivala na drugoj strani terena. U novi šampionat crveno-bele „Vučice“ ušle su duelom sa eminentim protivnikom i to na njegovom terenu, ali su izabranice trenera Aleksandra Petrovića kroz Novi Sad protutnjale u „šestoj brzini“.

ŽFK Vojvodina : ŽFK Crvena zvezda 1:6 (0:3)

Imao je trener Aleksandar Petrović dosta kadrovskih problema pred duel na terenu Fudbalskog centra „Vujadin Boškov“. Iz raznoraznih razloga meč su propustile kapiten Katarina Đorđević, Tijana Đorđević, Teodora Burkert, Jelena Mančić, kao i poslednje pojačanje našeg kluba Kajla Tejlor. I pored toga devojke koje su istrčale na teren pokazale su kvalitet, u pojedinim trenucima susreta i lepršavu igru i ono što je najvažnije sve to su krunisale sa šest pogodaka u mreži domaće golmanke Tatjane Perenčević.

Susret na terenu FC „Vujadin Boškov“ kojem je prisustvovalo oko 500 gledalaca počeo je sa 12 minuta zakašnjenja pošto je glavni sudija meča Jelena Cvetković iz Leskovca zahtevala da domaća golmanka promeni dres, pošto se boja njene opreme poklapala sa plavom bojom dresova u kojoj su u Novom Sadu nastupile naše igračice.

Kašnjenje nije poremetilo devojke u plavoj opremi, pošto su od prvog sudijskog zvižduka krenule ka golu novosadske ekipe. Već u 2. minutu Sara Savanović je „probila“ po desnom krilu, uputila je odličan centaršut po zemlji paralelno sa gol linijom, ali na drugoj stativi Jovana Aranđelović, koja je tokom prvog dela igre bila i najbolja u našim redovima, samo za korak je zakasnila i velika prilika je otišla u nepovrat.

Sara Savanović – često je „probijala“ odbranu domaćina po desnom krilu

Četiri minuta kasnije zapretile su i crveno-bele iz Novog Sada. Nakon bezazlene akcije domaćih fudbalerki došlo je do nesporazuma naše golmanke Sare Cetinja i centarhalfa Jovane Miladinović, ali domaće igračice to nisu znale da kazne.
Jovana Miladinović

U 15. minutu susreta Crvena zvezda je stigla do prednosti. Nakon brze razmene pasova našeg veznog reda, neumorna Sanda Malešević je pravovremeno uposlila Jovanu Aranđelović koja se varkom oslobodila odbrambene igračice domaće ekipe, našla se oči u oči sa golmankom Tatjanom Perenčević i u maniru rasnog strelca poslala je loptu po zemlji u donji desni ugao. Novosadska brava je otključana – 1:0.
Jovana Aranđelović – 1:0

Jovana Aranđelović – proslava gola

„Piramida radosti“ nakon prvog gola u sezoni

Nova glavobolja zadesila je naš stručni štab u 20. minutu. Nakon jedne bezazlene akcije domaćih fudbalerki u šesnaestercu naše ekipe desni bek Jelena Raičević ostala je da leži sa bolnom grimasom na licu. Odmah je bilo jasno da će teško nastaviti susret, pa je par minuta kasnije trener Aleksandar Petrović morao da izvrši prinudnu izmenu. U igru je ušla Andrijana Trišić, povratnica u crveno-beli tabor.
Povreda Jelene Raičević

Andrijana Trišić – novi debi u omiljenom dresu

Tokom prvog poluvremena Sara Savanović je pravila dosta problema po desnom krilu odbrambenim igračicama Vojvodine, a stigla je i u dva navrata da oproba udarac sa distance. Njene pokušaje u 27. i 29. minutu uspele su da neutrališu ili golmanka ili odbrambene igračice novosadske ekipe.

Na isteku pola sata igre udarac je oprobala Jovana Aranđelović. Šut je izblokiran, ali je do lopte došla Mirela Tenkov koja se lepo zagradila, usledio je start sa leđa i sudija Jelena Cvetković nije imala dilemu – jedanaestarac. Loptu je na „belu tačku“ postavila Aleksandra Savanović i dileme nije bilo – 2:0.

Mirela Tenkov – prekršaj za jedanaesterac

Aleksandra Savanović – 2:0

Aleksandra Savanović – proslava pogotka

Osokoljena postignutim pogotkom Aleksandra Savanović je u 34. minutu oprobala udarac i sa distance. Sa preko 20 metara, popularna Saška je „raspalila“ po lopti koja je završila tik iznad prečke gola domaće ekipe.
Aleksandra Savanović

Prvu ozbiljniju priliku na susretu Novosađanke su imale u 38. minutu, ali je Sara Cetinja dobro intervenisala.

Najlepši trenutak susreta viđen je u 43. minutu. Po ko zna koji put u prvom delu igre Sara Savanović je napravila pometnju na desnom krilu, usledio je centaršut. Lopta je preletela sve igračice u kaznenom prostoru i stigla do Jovane Stojanović na poziciji levog krila. Popularna „Žiga“ je imala vremena da se namesti, prebaci loptu na desnu nogu i uputi milimetarski precizan udarac u gornji levi ugao novosadskog gola. Majstorstvo za TV špice i ovacije sa tribina – 3:0.

Jovana Stojanović – evrogol 3:0

Dva minuta kasnije pokušala je Jovana Stojanović još jednom da ugrozi gol Tatjane Perenčević, ali je njen razantni udarac iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane domaća golmanka krajnjim naporom uspela da zaustavi.

U nastavku igre Novosađanke više nisu imale šta da čuvaju, pa su otresitije krenule ka golu Sare Cetinje. Iz takve igre usledile su i dve lepe prilike, ali kada su svi na tribinama videli loptu u našoj mreži, kao neprelazna prepreka pojavljivala se naša Južnoafrikanka Ređina Mogolola koja je plenila svojom sigurnošću i mirnoćom u svom prvom nastupu u dresu omiljenih boja i već na startu šampionata dokazala da je sa pravom upoređuju sa nekadašnjom vedetom našeg muškog kluba Miodragom Belodedićem.

Ređina Mogolola – neprelazna u Novom Sadu

Sve dileme oko pitanja pobednika, ako su uopšte i postojale, razrešene su u 55. minutu. Nakon brze akcije naših devojaka po desnom krilu, usledio je povratni pas ka Mireli Tenkov. Zvezdin golgeter je prihvatio loptu, namestio se i preciznim udarcem po zemlji loptu smestio u donji desni ugao novosadskog gola – 4:0.
Mirela Tenkov – 4:0

Mogle su crveno-bele minut kasnije da stignu i do petog pogotka, ali je udarac Jovane Stojanović sa distance završio tik iznad prečke.
Jovana Stojanović

„Petarda“ je pukla u 61. minutu. Već prilično istrošene domaće igračice nisu mogle da isprate brzu akciju našeg veznog reda, usledio je pas u prazan prostor ka Sari Savanović koja je hladnokrvno matirala Tatjanu Perenčević – 5:0.
Sara Savanović – 5:0

Sara Savanović i Mirela Tenkov – proslava gola

U poslednjih petnaestak minuta susreta crveno-bele su malo i „skinule nogu sa gasa“ što je omogućilo Novosađankama da ozbiljnije priprete Sari Cetinji. Domaće igračice su imale izgledne šanse u 72. i 77. minutu, ali su prvo Anđela Krstić, a zatim i Sara Cetinja sprečile pogodak. Ipak, u 84. minutu susreta lopta se našla u našoj mreži. Iskosa sa desne strane Zlata Milanović je ušla u naš kazneni prostor, pokušala je naša golmanka da „uđe u šut“, ali je igračica domaće ekipe uspela da prebaci loptu i postigne počasni pogodak – 5:1.
Anđela Krstić

Svega 3. minuta kasnije „Vučice“ stižu i do šestog pogotka. Novi proboj po desnom krilu, centaršut ka Mireli Tenkov, a rasni strelac je još jednom pokazao svoje golgetersko umeće – 6:1.
Mirela Tenkov – 6:1

Mogle su crveno-bele, u ovom meču plave, do novog pogotka u samom finišu meča. Debitantkinja u našoj ekipi Nikolina Milović odlično je prošla po desnom krilu i u momentu kada je mogla da bira između Mirele Tenkov i Jovane Stojanović koje su bile u izglednijim pozicijama, ona se odlučila sa udarac i velika prilika je otišla u nepovrat.
Nikolina Milović – debi u dresu Crvene zvezde

Poslednji zvižduk sudije Jelene Cvetković, koja je korektno odradila povereni posao, označio je i slavlje naših igračica. Više nego zasluženo crveno-bele su stigle do prvih bodova u sezoni, ali istovremeno mora se naglasiti da je naš stručni štab imao uvid i u ono na šta treba posebno raditi u predstojećem periodu. U par navrata naša poslednja linija ispadala je iz igre, što će kvalitetnije protivnice umeti da kazne, a treba obratiti pažnju i na selekciju dodavanja tokom susreta, jer se dešavalo da se lopta šalje saigračicama koje su u „buketu“ protivnica, dok se sa druge strane druga igračica nalazi u mnogo povoljnijoj poziciji.

Sve u svemu, pobedu na igralištu Fudbalskog centra „Vujadin Boškov“ odnela je pripremljenija i kvalitetnija ekipa, ali naredni vikend donosi istinski ispit ove generacije crveno-belih „Vučica“. U nedelju 25. avgusta na pomoćni teren stadiona „Rajko Mitić“ dolazi zvanični šampion ekipa subotičkog Spartaka i tada ćemo zaista imati uvid u kvalitet naših „dama u kopačkama“.
Sanda Malešević

Andrijana Trišić

Ana Šćepanović

Fizioterapeut Slobodan Petrović – Boka

Jovana Aranđelović

– Super liga Srbije u fudbalu za žene, 1. kolo:
ŽFK Vojvodina – ŽFK Crvena zvezda 1:6 (0:3)
Strelci: Z. Milanović 84`; J. Aranđelović 15`, A. Savanović 32`(11.m), J. Stojanović 44`, M. Tenkov 55`, 87`, S. Savanović 61`
Žuti kartoni: D. Magovčević (ŽFK Vojvodina); J. Aranđelović (ŽFK Crvena zvezda)
Stadion: Igralište Fudbalskog centra „Vujadin Boškov“
Gledalaca: 500
Glavni sudija: Jelena Cvetković (Leskovac)
Pomoćne sudije: Danijela Stojanović; Aleksandra Kostić
ŽFK Vojvodina: T. Perenčević, D. Magovčević, B. Glumac (od 45` A. Vuksanović), L. Savić, I. Malijar, M. Milošević, D. Petrović (od 65` N. Vuksanović), N. Plavšić, A. Delić (od 65` V. Krivokapić), M. Beronja, Z. Milanović. Trener: Miloš Savić
ŽFK Crvena zvezda: S. Cetinja, J. Raičević (od 23` A. Trišić), R. Mogolola, J. Miladinović (od 61` A. Šćepanović), N. Milović, A. Savanović (od 53` A. Krstić), M. Tenkov, J. Stojanović, J. Aranđelović, S. Malešević, S. Savanović. Trener: Aleksandar Petrović

Nakon uspešnog starta u novom prvenstvu, igrački kadar, stručni štab, rukovodstvo i prijatelji ŽFK Crvena zvezda nastavili su druženje u Surduku u Vinariji „Milanović“. Ova daleko poznata vinarija vlasništvo je Milana i Dejana Milanovića, a domaćin crveno-beloj ekspediciji bio je gospodin Branko Mazalica, zamenik predsednika Opštine Stara Pazova, gospodina Đorđa Radinovića.

Aleksandar Petrović, Dragan Babić i Vladimir Simić

Predsednik Sveta Mirković, trener Aleksandar Petrović sa domaćinom u vinariji „Milanović“