Iako su već prošli u narednu rundu kvalifikacija našim vaterpolistima nije manjkalo motiva da ostvare dobar rezultat pa su i u četrvrtoj utakmici ostvarili trijumf salvadavši Dinamo iz Moskve rezultatom 12:10.

Počeo je loše naš tim. Dinamo dobro koristi igrača više za razliku od vaterplista Zvezde, tako ruski tim je već na polovini prve četvrtine vodio sa 4:0. Konačno je proradila Zvevda sa igračem više i počela da materijalizuje dobru igru u odbarni gde su u nekoliko navrata igrači Dinama oterani daleko od gola pa je golovima Gusarova nakon igrača više i golom Radovića iz daljine Zvezda smanjila zaostatak, a na kratki odmor Dinamo odlazi sa vođstvom od 5:2, nakon gola kapitena ruske ekipe iz situacije u kojoj su imali igrača više.

Na početku druge četvrtine odmah su obe ekipe postigle po gol i rezultat je 3:6. Onda jedan period dobre igre u odbrani Zvezde ali sa propuštenim dobrim prilikama u napadu.  Do kraja poluvremena jedan gol Zvezde i dva Dinama nakon igrača više za 8:5 u korist Dinama na poluvremenu. Strelci za naš tim u drugoj četvrtini su bili dva puta Šulc i jednom Vukićević.

U trećem periodu odlična igra Zvezde i čak 5 postignutih golova od kojih se izdvaja prelep šut Radovića iz daljine „žabicom“ pod prečku i prelep lob udarac Stefana Ilića. Još jedan pogodak u ovom periodu postigao je Radović a uz još po gol Kasuma i Šulca Zvezda je čini se prelomila utakicu i povela sa 10:8. Rusi su u poslednjim trenucima treće četvrtine savladali Ivanova, pa je rezultat bio 10:9 za ekipu Igora Milanovića.

Crveno-beli su rutinski priveli utakicu kraju. Marko Janković je pogodio iz peterca za 11:9, a Vuk Milojević nakon igrača više za konačnih 12:10.
Najefikasniji u timu Crvene zvezde bili su Kristijan Šulc i Marko Radović sa po tri postignuta gola.

Crvena zvezda je zabeležila maksimalan skor i u nedelju od 13:30 igraće sa domaćinom turnira.

CRVENA ZVEZDA – DINAMO MOSKVA 12:10 (2:5, 3:3, 5:1, 2:1)
Šabac – Gradski bazen. Sudije: Gabriela Varkonji (Mađarska) i Frank Ome (Nemačka). Igrač više: Crvena zvezda 17(6), Dinamo 16(4). Peterci: Crvena zvezda 1(1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Kasum 1, Šulc 3, Vasin, Ilić 1, Adžić, Janković 1, Milojević 1, Vukićević 1, Gusarov 1, Radović 3, Ivanov. Trener: Igor Milanović.

DINAMO: Jelovina, Krasnov, Kopcev 1, Usov 1, Šepelev 2, Nikolaev, Bičkov 2, Balakirev 1, Sučkov, Ekomazov 1, Krug, Magomaev 2, Apulcin.